3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Vegyesen szerepeltek tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a befektetők óvatosak a mai kamatdöntés előtt. A Dow Jones index 0,31 százalékos mínusszal zárt.

Nem tudtak egyértelműen egyik irányba sem elindulni a vezető részvényindexek, mivel egyrészt óvatosak voltak a befektetők tegnap, másrészt nem akartak fontos döntéseket hozni a Fed ülése előtt. Ráadásul a makrogazdasági hírek és a vállalati jelentések is inkább a negatív várakozásokat erősítették.

A Dow Jones ipari index a nap végén 12 831 ponton állt meg, ez 0,31 százalékkal alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A Standard & Poor's 0,39 százalékot veszített értékéből, míg a Nasdaq kismértékben, 0,07 százalékkal erősödni tudott.

Az elemzők többsége szerint az amerikai jegybank újabb negyed százalékos kamatcsökkentést fog bejelenteni mai ülése után, a következő hónapokban azonban végetérhet a kamatvágások időszaka. A Fed még mindig két oldal között őrlődik: egyrészt a magas infláció a kamatemelést támogatná, a gazdaság lassulása viszont újabb kamatcsökkentésekre ad okot. Eddig a jegybank a gazdaságot próbálta élénkíteni a csökkentésekkel, de a 2,25 százalékos kamatot már nem sokáig lehet vágni.

Tegnap hozták nyilvánosságra a fogyasztói bizalom áprilisi alakulását, a statisztika szerint az index 62,3 pontra esett vissza a múlt havi 65,9 pontról. Sőt, februárban még 76,4 ponton állt a fogyasztói bizalom. Az újabb csökkenés jórészt a gyenge inflációs adatoknak és a munakerőpiacról érkező negatív híreknek köszönhető.

A tegnapi vállalati hírek közül kiemelkedett a Countrywide vártnál jóval rosszabb eredménye. A pénzügyi cég közel 900 millió dolláros veszteségről számolt be az első negyedévet illetően, ez részvényenként 1,6 dolláros veszteséget jelent, miközben az elemzői konszenzus részvényenkénti 2 centes mínuszt mutatott mindössze.

Az olaj ára csökkent a New York-i árutőzsdén tegnap, mivel arról érkeztek hírek, hogy a brit szállítások kimaradását lassan megoldják. Nagy-Britanniában azért csökkentek az olajszállítások, mivel a munkások sztrájkolnak a finomítokban. Szintén az olaj árcsökkenését erősítette az is, hogy a dollár erősödni tudott az euróval szemben. Végül több mint 3 dolláros esés után 115,62 dollárt ért egy hordó nyersanyag.

A vezető ázsiai indexek vegyesen szerepeltek ma a Bank of Japan kamatdöntése után. A vártnak megfelelően a japán jegybenk 0,5 százalékon változatlanul hagyta az alapkamatot. A japán Nikkei 225 index 0,32 százalékos mínuszban zárta a kereskedést, a hongkongi Hang Seng pedig 0,18 százalékot veszített. Folytatódott viszont az elmúlt napok szárnyalása a Shanghai Composite index esetében, a mutató ma reggel 4,36 százalékkal erősödött.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!