Az év egészét tekintve a Nikkei 3 százalékkal gyengült. A csökkenés legfőbb oka, hogy az exportvezérelt japán gazdaság helyzetét rontja a jen erősödése. Ugyanakkor az év utolsó szakaszában fellendült a tokiói tőzsde, az utolsó negyedévben 9,2 százalékkal erősödött a vezető mutató. A részvényeket mindenekelőtt külföldi befektetők vásárolták, akik szerint a japán papírok alulértékeltek a többi fejlett piacon forgó részvényhez képest. A tokiói tőzsde legközelebb 2011-ben, jövő héten kedden nyit ki.
Csütörtökön Sanghajban az összetett mutató 0,2 százalékkal gyengült, Szöulban a Kospi 0,2 százalékkal emelkedett, Mumbaiban a Sensex index 0,2 százalékot erősödött. A devizapiacon az euró tartotta magát az 1,32 dollár feletti szinten. A forgalom az év végi időszakra jellemző módon csekély, határozott irányt a délután megjelenő amerikai makroadatok adhatnak a kereskedésnek.
A kőolajpiacon nem mozdultak az árak számottevően a szerdai szinthez képest, az árak nem húzódtak vissza a 91 dollár feletti szintről annak hatására sem, hogy a friss adatok szerint nőtt a legnagyobb fogyasztó Egyesült Államok nyersolajtartaléka, ami a kereslet gyengülését vetíti előre. Az ázsiai tőzsdezáráskor a nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta hordónként ára 19 centtel 91,31 dollárra emelkedett, az északi-tengeri Brent 17 centtel 94,31 dollárra drágult.
MTI