Az utóbbi napokban az ázsiai piacokon is az eladói nyomás uralkodott, a várható recesszió miatt ugyanis gyenge eredményekre számítottak a nagyvállalatoktól. Kedden aztán megjöttek a vevők a piacra, ismét elkezdték venni a korábban háttérbe szorult részvényeket, ennek hatására a vezető részvényindexek jelentősen visszapattantak a korábbi mélypontokról.
A japán Nikkei 225 index 6,41 százalékos, közel 460 pontos erősödés után 7622 ponton zárta a napot. A dél-koreai tőzsde vezető indexe 5,57 százalékot javított, míg a Hang Seng 12 százalékkal ugrott meg a kereskedés végére. A kínai Shanghai Composite index is javítani tudott: az 1758 pontos érték 2,01 százalékkal volt magasabb a hétfőinél.
A jelentős erősödés oka leginkább az volt, hogy a jen gyengült a dollárral szemben, így ismét elkezdték vásárolni az exportra termelő vállalatok részvényeit. A japán deviza a múlt hét végén 13 éves csúcsra erősödött az amerikai fizetőeszközzel szemben, jórészt ennek volt köszönhető a zuhanás, az erős jen ugyanis kimondottan kedvezőtlen az exportcégek számára.
Az elemzők szerint elsősorban a hongkongi Hang Seng erősödése hozta meg a pozitív hangulatot a piacokra a nap második felében, ismét a vevők kerültek többségbe, miután a Nikkei 7000 pont alá esett a múlt hét végén. Mások azonban úgy vélik, hogy a kedden reggel látott esemény nem volt más, mint a szokásos technikai visszapattanás, ami ilyenkor törvényszerű.
A hongkongi piacon az HSBC 12 százalékot javított kedden reggel, a világ második legnagyobb bankjának papírjai az előző két kereskedési napon 25 százalékkal lettek olcsóbbak. Japánban a Toyota árfolyama 7,8 százalékkal emelkedett a jen gyengülésének köszönhetően. A Mitsubishi UFJ pénzügyi cég részvényei 5,5 százalékkal estek vissza, miután a bank bejelentette, hogy részvényeket ad el.