Úgy tűnt a nap elején, hogy az amerikai piacok függetleníteni tudják magukat az amerikai hírektől, és a szerdán publikált kedvező adatokra reagálva emelkednek a New York-i tőzsdék indexei. A nap elején biztatóan el is indultak felfelé, ám az első két óra elteltével az eladók vették át az irányítást, és végül mínuszok lettek.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,27 százalékkal, 33 ponttal csökkent, és 12599 ponton állt meg a nap végén. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,68 százalékkal, 20 ponttal 2874 pontra esett. Az S&P 500-as mutató 0,44 százalékkal 1325 pontra gyengült.
A kereskedés előtt kedvező makroadatok láttak napvilágot a megkezdett lakóingatlan építésekről és az ipari termelés vártnál nagyobb mértékű növekedéséről. Mindez azonban csak az optimista nyitáshoz volt elegendő.
A görögök körüli bizonytalanságok ugyanis kivárásra késztetik a befektetőket. A hellén pártoknak ugyanis nem sikerült koalíciós megállapodást kötni, így június közepén újabb választásra kerül sor, ahol jó eséllyel a radikális baloldali erők nyerhetnek, amelyek nyíltan szembehelyezkednek az EU-val, illetve a korábbi megszorításokkal. A mai megnyilatkozások (Merkel, Monti, Barroso) ugyan mind abba az irányba mutattak, hogy Görögországnak helye van az eurózónában, ám az elemzők ezzel ellentétes forgatókönyveket gyártanak.
Ami az amerikai vállalati híreket illeti, a lassan véget érő gyorsjelentési szezonban három kiskereskedelmi lánc is most közölte számait. A JC Penney, mely a vártnál rosszabb eredményt közölt, alaposan megsínylette a szerdai kereskedést, hiszen közel 20 százalékot zuhant. A Staples árbevétele egy százalékkal csökkent az előző időszakhoz képest, ezt a piac 5 százalékos eséssel büntette, míg a vártnál jobb számokat közlő Target 0,5 százalékkal erősödött.
mfor.hu