Napközben többször is felfüggesztették a kereskedést Oroszországban a tőzsdén, majd a nap végén bejelentették, hogy keddig nem is nyitnak ki a piacok. Az orosz részvények árfolyama az olajár esésével összhangban zuhant, de nem csak az energiacégek sínylették meg az esést, az egyik legnagyobb vesztes például az állami tulajdonú Sberbank volt.
A rubelben számított Micex index és a dollár alapú RTS egyaránt 14 százalék körül buktak a kereskedés végére, de közben már többször is felfüggesztették a részvények adásvételét. Az elemzők már a nap elején is arra számítottak, hogy az amerikai és az ázsiai tőzsdék esése miatt újabb volatilis nap elé néz a moszkvai tőzsde.
Az olaj ára estére 64,58 dollárig esett a New York-i árutőzsdén, ez 3,26 dollárral volt alacsonyabb a csütörtöki értéknél. A legtöbb orosz nagyvállalat részvényei ennek köszönhetően zuhantak. Az olajár annak ellenére is csökkent, hogy az OPEC-tagok a péntek délelőtti ülésükön arról döntöttek, hogy novembertől napi 1,5 millió hordóval csökkentik a kitermelést az utóbbi hónapokban tapasztalt áresés után.
A Transneft cég, mely az orosz olajvezetékeket kezeli, 22,4 százalékkal estett vissza a tőzsdén pénteken, míg a Lukoil árfolyama 15,9 százalékkal zuhant. Egy moszkvai elemző szerint a befektetők már úgy árazzák az orosz olajcéget, mintha jövőre 20 dolláros olajárra lehetne számítani.
A Rosneft-papírok 14 százalékos zuhanás után mélypontra estek vissza, míg az állami tulajdonú Sberbank 24 százalékkal lett olcsóbb a hét utolsó kereskedési napján. A második legnagyobb bank, a VTB Group árfolyama 9,4 százalékkal lett alacsonyabb, mint csütörtökön.
Az orosz tőzsde eséséhez hozzájárult, hogy a Standard & Poor's a korábbi stabilról negatívra rontotta a hosszú távú orosz államadósság besorolását. A hitelminősítő szerint az orosz cégeknek további jelentős veszteségekkel kell szembe nézniük, mivel nem minden cég kap majd az állami mentőcsomagból.