Szerdán a piaci várakozások szerint várhatóan kamatot emel az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed. A kamatemelésnél azonban sokkal fontosabb lesz, hogy az amerikai jegybankárok kamatdöntéshez fűzött kommentárjukban hogyan értékelik az amerikai gazdaság helyzetét és hány kamatemelést irányoznak elő a következő időszakra. Csütörtökön pedig az Európai Központi Bankon lesz a sor, hogy a Fed szerdai kommentárjának fényében vázolja a jövőbeni monetáris politikáját. Az egyik leglényegesebb kérdés az EKB esetében, hogy meddig folytatódik a mennyiségi lazítás és mikor kezd el szigorítani az eurózóna jegybankja.
A szakember elmondta, hogy a mostani nemzetközi piaci helyzetben a forint gyenge szinteket foglalt el. Az utóbbi napokban az euró jegyzése 320 forint körüli szinten volt és megközelítette a 322 forintos szintet is. Erre pedig évek óta nem volt példa.
"A forint helyzete a nemzetközi piaci környezet mellett nagyban függ majd a magyar jegybank monetáris lépéseitől és üzeneteitől. Az MNB eddigi magatartása egyelőre azt valószínűsíti, hogy visszafogott marad a jegybank és nem lesz éles váltás a monetáris politikában. Ez egyben azt is előrevetíti, hogy a forint piacán bizonytalanság lehet a következő 1-2 hónapban, így az euró árfolyama többször is megfordulhat majd a 320 forint feletti szinteken" - tette hozzá a K&H szakembere.