Az Egyesült Államok gazdasága erősebbnek tűnik a többi régiónál, de Kína egyre inkább sebezhetőnek tűnik. Kína a gazdaság lelassulásával küzd, a pénzügyi piacai sem a legbizakodóbbak, és csökken az építkezési ráfordítások növekedési üteme. Mindezek tetejébe küszöbön áll a kereskedelmi háború az Egyesült Államokkal.
Alapvető probléma, hogy Kína gazdaságának egy gyengébb devizára van szüksége. Ennek a gyengülésnek napról napra szemtanúi vagyunk, de úgy néz ki, hogy a jüan egy negatív spirálba került, és ezt a folyamatot csak erősíti a kereskedelmi háborús készülődés. Az egyetlen kivezető út a jelenlegi helyzetből az lenne, ha jelentősen erősödne a belső fogyasztás szerepe a gazdaságban, de ez nem fog egyik pillanatról a másikra megtörténni. A következő 12 hónap kritikus lesz Kína és a pénzügyi piacok számára.
A kínai helyzeten túl a központi bankok politikájának eltolódása a szűkítés felé az, ami nagyban meghatározhatja a közeljövőben a részvénypiacok hangulatát. Mindezek ismeretében meglepő, hogy milyen jó szinten áll a globális részvénypiac, és hogy mennyire nyugodt mindenki. A viszonylagos jó hangulat egyik legfőbb oka a technológiai szektor jó teljesítménye.
A befektetők gyakran használják a FAANG-részvények kifejezést a Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google alkotta csoportra. amely eddig rendületlenül szállította az átlag feletti növekedési és jövedelmezőségi számokat. Ez változott meg a Facebook szinte sokkoló Q2-es eredményeivel, amelyek 19 százalékos esést eredményeztek a Facebook-részvények árában, bár a részvényár most már stabilizálódni látszik a kora májusi szinten.
A Twittert és a Netflixet is ütötték a jelentési szezon alatt, mert nem hozták a várakozásoknak megfelelő növekedési számokat, és ezzel együtt egy új rövidítés vált egyre népszerűbbé a befektetők körében: a MAGA, amely a Microsoft, az Apple, a Google (Alphabet) és az Amazon alkotta csoportot jelenti. A narratíva lényege az, hogy a MAGA tech-óriásai nagyobb mértékben alapoznak az infrastruktúrájukra, és ez nagyobb fokú stabilitást jelent a vállalatok kilátásaiban is.
Csak a számokat nézve a MAGA csoport nem teljesített jobban a FAANG-rsézvényejnél 2018-ban. A Facebook Q2-es jelentése viszont figyelmeztetőül szolgált arra, hogy a szabályozások változása milyen hatással lehet egy vállalat értékére. A Facebook nyilvánvalóan a legérzékenyebb a felhasználói adatok szabályozására, hiszen ez az alapterméke, de a Google is egyre inkább célkeresztbe kerül. A többi nagy tech vállalat, azaz a Microsoft, Apple, Amazon, Netflix, és a Spotify is használ felhasználói adatokat, de a jövedelmük nagy része olyan szolgáltatások és termékek értékesítésévből ered, amelyek függetlenek a reklámoktól. A Facebook, az Alphabet/Google és a Twitter a felhasználói adatokért cserébe „ingyenes” szolgáltatásokat nyújt, és számukra a szabályozások igen kellemetlenek lehetnek.
Mindezek mellett a technológiai szektor továbbra is vonzó, kiváló növekedési lehetőségeket kínál, és az árazása is racionális. A szektor eladósodottsága alacsony, így a legkevésbé érzékeny az esetleges kamatemelésre.