2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Februárban 0,8  százalékkal emelkedett a befektetési alapokban kezelt vagyon, a hónap végén a BAMOSZ-tagok együttesen 6297 milliárd forintot kezeltek - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) az MTI-vel hétfőn.

A befektetési alapokba 11,5 milliárd forint friss tőke érkezett februárban, jellemzően az ingatlanalapokba érkezik a friss tőke, míg az abszolút hozamú alapokból távozik. Az ingatlanalapokba februárban 26 milliárd forint friss tőke érkezett. A beáramló tőke hozama miatt összességében 1,8 százalékkal nőtt vagyonuk. A pénzpiaci alapok száma és vagyona is (11,7 százalékkal) tovább csökkent a múlt hónapban, ugyanis egy uniós rendelet előírásai jelentősen szigorítják a működési feltételeket.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A kötvényalapok közül a rövid futamidejű kötvényalapoknál látható nagyobb tőkebeáramlás, igaz ez technikai jellegű, a pénzpiaci alapoknál említett okok miatt történt. A kötvényalapok vagyona összességében 1 százalékkal nőtt februárban. A részvényalapokba 4,5 milliárd forint tőke érkezett és a hozamok is kedvezően alakultak, összességében a részvényalapok vagyona 2,6 százalékkal nőtt.

A tőkevédett alapoknál mindössze fél milliárd forintot tett ki a tőkebeáramlás, a 4,2 százalékos vagyonnövekedés elsősorban a hozamoknak köszönhető. Az abszolút hozamú alapokból februárban 10,5 milliárd forint  távozott. A hozamok azonban pozitívan alakultak, ha nem is teljesen tudták kompenzálni a tőkekivonást, de annak mértékét csökkentették, a vagyon összege csak 0,2 százalékkal csökkent. A származtatott alapok esetében az év második hónapjában az értékesítéseket 4,2 milliárd forinttal haladták meg a visszaváltások. Mivel a hozamok sem alakultak kedvezően, így 3,3 százalékkal csökkent  az ilyen alapok vagyona. Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapoknál az év második hónapjában kisebb tőkebeáramlás volt, a hozamok is kedvezően alakultak, így a vagyon nagysága 2,7 százalékkal emelkedett.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!