2p

Mi legyen a pénzünkkel? Tegyük állampapírba? Részvénybe? Ingatlanba? Kriptóba?
A befektetésektől a vagyonkezelésig - újra itt a Klasszis Klub Live!

Jöjjön el személyesen, találkozzon neves szakértőkkel vagy csatlakozzon online!

2024. március 27. 17:00

Részletek és jelentkezés itt!

Februárban 0,8  százalékkal emelkedett a befektetési alapokban kezelt vagyon, a hónap végén a BAMOSZ-tagok együttesen 6297 milliárd forintot kezeltek - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) az MTI-vel hétfőn.

A befektetési alapokba 11,5 milliárd forint friss tőke érkezett februárban, jellemzően az ingatlanalapokba érkezik a friss tőke, míg az abszolút hozamú alapokból távozik. Az ingatlanalapokba februárban 26 milliárd forint friss tőke érkezett. A beáramló tőke hozama miatt összességében 1,8 százalékkal nőtt vagyonuk. A pénzpiaci alapok száma és vagyona is (11,7 százalékkal) tovább csökkent a múlt hónapban, ugyanis egy uniós rendelet előírásai jelentősen szigorítják a működési feltételeket.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A kötvényalapok közül a rövid futamidejű kötvényalapoknál látható nagyobb tőkebeáramlás, igaz ez technikai jellegű, a pénzpiaci alapoknál említett okok miatt történt. A kötvényalapok vagyona összességében 1 százalékkal nőtt februárban. A részvényalapokba 4,5 milliárd forint tőke érkezett és a hozamok is kedvezően alakultak, összességében a részvényalapok vagyona 2,6 százalékkal nőtt.

A tőkevédett alapoknál mindössze fél milliárd forintot tett ki a tőkebeáramlás, a 4,2 százalékos vagyonnövekedés elsősorban a hozamoknak köszönhető. Az abszolút hozamú alapokból februárban 10,5 milliárd forint  távozott. A hozamok azonban pozitívan alakultak, ha nem is teljesen tudták kompenzálni a tőkekivonást, de annak mértékét csökkentették, a vagyon összege csak 0,2 százalékkal csökkent. A származtatott alapok esetében az év második hónapjában az értékesítéseket 4,2 milliárd forinttal haladták meg a visszaváltások. Mivel a hozamok sem alakultak kedvezően, így 3,3 százalékkal csökkent  az ilyen alapok vagyona. Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapoknál az év második hónapjában kisebb tőkebeáramlás volt, a hozamok is kedvezően alakultak, így a vagyon nagysága 2,7 százalékkal emelkedett.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!