2p

Az Európai Bizottság szerint a magyar nemzeti konzultáció több állítása félrevezető és tényszerűen hibás.

A magyarországi nemzeti konzultáció során feltett kérdések esetenként tényszerűen tévesek vagy félrevezetőek. Ha a feltett kérdések hamis előfeltevésen alapulnak, akkor a válaszok nem segíthetik a valódi, nyilvános vitát – a többi között ezt írta a Népszavának az Európai Bizottság, amelyt azért kerestek meg, mert a kormány, elvileg a gazdasáról szóló nemzeti gazdaságról szóló nemzeti konzultációjában többször is „Brüsszel” állítólagos terveiről van szó.

Nyugdíjszerviz – A nyugdíjmegtakarítások és a lakhatás jövője – élő klubrendezvény Budapesten november 21-én!
Milyen kihívásokkal néz szembe a magyar nyugdíjrendszer? Milyen következményekkel jár a pénztári megtakarítások lakáscélú felhasználása? Jöjjön el, és találkozzon Dr. Farkas Andrással, Karácsony Mihállyal, Pogátsa Zoltánnal, Budai Józseffel, Kőrösi Zoltánnal és Nagygyörgy Tiborral!
Részletek és jelentkezés >> 

A Bizottság szerint egyszerűen nem igaz, hogy az EU-s intézmények azt kérték a kormánytól, hogy töröljék el a tizenharmadik havi nyugdíjat.

Bár a konzultáció „Brüsszel követelését” említi, a tizenharmadik havi nyugdíjjal kapcsolatban csak a magyar kormány dönthet. Valójában az idei Pension Adequacy Report, azaz a nyugdíjak megfelelőségére vonatkozó jelentés – amit a Bizottság a tagállamokkal közösen készített – , a 13. havi nyugdíjat egy, a nyugdíjak megfelelőségét javító intézkedésnek ítélte.

Orbán Viktor Pátyon népszerűsítette a nemzeti konzultációt
Orbán Viktor Pátyon népszerűsítette a nemzeti konzultációt
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A konzultáció állításával szemben a Bizottság hangsúlyozta, hogy az EU nem indított kereskedelmi háborút Kína és Oroszország ellen, hanem a WTO szabályainak betartását követeli meg. Az Oroszország elleni szankciók célja a Kreml bevételeinek csökkentése, amit a magyar kormány is támogatott a Tanácsban.

A migrációval kapcsolatban a Bizottság hamisnak nevezte azt az állítást, miszerint Magyarországnak büntetést kellene fizetnie, mert nem nyitja meg a határait. Az idén májusban elfogadott migrációs paktum alapján a tagállamok szabadon dönthetnek arról, hogyan vesznek részt a közös megoldásban, például pénzügyi támogatással.

Végül, a Bizottság elmagyarázta, hogy a nemzeti konzultációban említett napi egymillió eurós büntetés egy 2020-as bírósági ítélet végre nem hajtására vonatkozik, mely a menedékkérők tisztességes eljáráshoz és fellebbezéshez való jogát biztosítja. Ez nem a határok megnyitására, hanem az uniós jog betartására vonatkozik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!