- A Nemzeti Atomenergia Ügynökség közlése szerint nem tapasztalták jelét be nem jelentett nukleáris tevékenységnek azokon az ukrán helyszíneken, melyek vizsgálatát Kijev kérte válaszul az orosz vádakra, miszerint piszkos bombát használtak volna.
- Egy oroszok által beiktatott tisztviselő szerint Moszkva valószínűleg kivonja csapatait a Dnyeper folyó nyugati partjairól. Ha ez megtörténik, az hatalmas visszavonulást jelentene a háborúban. "Valószínűleg egységeink a keleti partra vonulnak majd" - mondta Kirill Stremousov, Herszon régió polgári adminisztráto-helyettese.
- Ukrajna szerint a kivonulás hírével az oroszok csapdát állítanának és tovább akarnak harcolni a térségben.
- Lloyd Austin, az Egyesült Államok védelmi minisztere szerint az ukrán erők képesek visszafoglalni Herszont, a csapatok munkáját módszeresnek és hatékonynak nevezte.
- Ukrajna deportálásnak és háborús bűnnek tartja állampolgárainak kényszerű áthelyezését Herszon és Zaporizzsja régióból. Az orosz hatóságok 70 ezer civilt telepítettek át a Dnyeper folyó nyugati partjáról a keletire.
- Az Energoatom szerint a zaporizzsjai atomerőművet ismét lekapcsolták az elektromos hálózatról, miután orosz lövedékek megrongálták a megmaradt nagyfeszültségű vezetekékeket.
- Zelenszkij megerősítette, hogy nem vesz részt a két hét múlva Balin esedékes G20-csúcson, ha Putyin és az Orosz Föderáció részt vesz a konferencián.
- Miközben a legtöbb amerikai továbbra is támogatja Ukrajna megsegítését az Oroszország elleni háborúban, a republikánusok egyre inkább ellenzik a katonai és pénzügyi segélyeket – derült ki egy új Wall Street Journal közvélemény-kutatásból. A válaszadók csaknem egyharmada úgy gondolja, hogy a Biden-kormány túl sokat tesz Ukrajna megsegítéséért. A republikánusok 48 százaléka úgy gondolja, hogy túl sok segélyt adnak Ukrajnának.
- Törökország nem hiszi, hogy Svédország és Finnország teljesítette a NATO-csatlakozásról kötött megállapodások feltételeit - mondta a török külügyminiszter.