A szakember - reagálva a Magyar Gyógyszerészi Kamara sajtótájékoztatójára - elmondta, nem tart attól, hogy patikák szűnnének meg, hiszen a patikaalapítást is lehetővé tevő gyógyszer-gazdaságossági törvény 2007-es életbe lépése óta 300 gyógyszertár létesült. Hozzátette: ez a tendencia folytatódni fog.
Horváth Tamás gyógyszerészi kamarai elnök sajtótájékoztatóján arról beszélt, ha a jövő évi költségvetésben a kisforgalmú gyógyszergyárak működési támogatását elvonják, 500-700 patika kerülhet működésképtelen helyzetbe. Szerinte ha tovább csökken a gyógyszertárak állami támogatása, az a kistelepüléseken élők gyógyszerellátását veszélyeztetheti, és a növeli a lakosság gyógyszerbeszerzési költségét.
Medgyaszai Melinda kifejtette továbbá, hogy az ártámogatások csökkentése miatt a dobozonként betegterhek átlagosan kétszáz forinttal nőttek 2006-ról 2007-ra, a növekedés pedig stagnál 2009-ben, és nem számolnak gyógyszerár-növekedéssel sem. Ennek oka pedig az, hogy sok originális gyógyszernek lejár a szabadalmi védettsége, ami a generikus utángyártást teszi lehetővé, így olcsóbbá téve a patikaszert.
A szakállamtitkár megjegyezte: a kormány a költségvetés tervezetét szeptemberben nyújtja be a parlamentnek, és a büdzsé tervezetről egyeztetnek a szakmai szervezetekkel. A kórházak helyzetéről szólva Medgyaszai Melinda azt mondta, kórházbezárások nem lesznek, de az ellátásokat racionalizálni kell.