A volt pénzügyminiszter ezt a K&H Alapkezelő csütörtöki budapesti befektetői konferenciáján mondta, kiemelve: "gyorsabb ütemű gazdasági növekedést csak a mainál jóval kisebb államháztartási hiány mellett lehet elérni".
Bokros Lajos szerint az adóalap kiszélesítése, és a társadalmi igazságosság érdekében meg kellene szüntetni a minimálbér adómentességét, és be kellene vezetni az értékalapú ingatlanadót.
Az adóreform kapcsán arról is szólt, hogy a közszolgáltatásban a romló minőségű szolgáltatások aláásták a teljes közteherviselés megítélését. "Az állampolgárok nem azért nem akarnak adót fizetni, mert "gonoszak", hanem azért, mert nem megfelelő, nem jó minőségű szolgáltatásokat kapnak az államnak befizetett adó- és járulékforintokért" - emelte ki.
Bokros Lajos ezen a konferencián is megismételte korábban hangoztatott nézetét: azt, hogy egyfajta betegbiztosítási járulékot kellene minden 18 év feletti magyar állampolgárnak fizetnie. Véleménye szerint ennek havi fix összege 10 ezer forint lenne.
Bokros szerint a magánbiztosítói pénztárak tevékenységét lehetővé kellene tenni a gyógyítás területén is, mert az egészségügyi rendszerben a magánbiztosítók versenyhelyzetet teremthetnének, és ennek hatásaként az orvosok versenyeznének a betegekért.
Kemény kritikával illette az oktatást is, véleménye szerint már az általános iskolában eldől az, hogy ki milyen életpályát fut be, hiszen "az iskolák felső tagozatában kezdődik a rossz oktatás, nem pedig az egyetemeken" - mondta a volt pénzügyminiszter. A szétaprózott iskolai hálózat helyett véleménye szerint az átalakítás révén javítani kellene az általános iskolák oktatási szintjét, mert ez alapozhatja meg azt is, hogy milyen szintű lesz Magyarországon a szakképzettség, illetve a felsőoktatásban résztvevők minősége.
Megítélése szerint a felsőoktatásban "szigorúan" érvényesíteni kellene a tulajdonosi jogokat, el kellene érni, hogy a "szenátusok csak a tananyag összeállításába szólhassanak bele, azonban a felsőoktatási intézményekben a pénz felhasználásáról ne diktálhassanak"