2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az európai statisztikai hivatal, az Eurostat közleményt adott ki a tagállamokban élő megváltozott munkaképességű emberek 2011-es foglalkoztatási adatairól. Magyarország fényévekkel lemaradva sereghajtó.

A megváltozott munkaképességű emberek mindössze 23,7 százaléka dolgozott Magyarországon 2011-ben. Ezzel az aránnyal nem csak az EU 47,3 – szintén botrányosan alacsony – számától vagyunk lemaradva, de még Bulgáriától és Romániától is.

A közlemény szerint 2011-ben mintegy 44 millió megváltozott munkaképességű ember élt az unióban, akik nagyságrendekkel nehezebben fértek hozzá a munkaerőpiachoz, hiszen a teljesen munkaképes 15 és 64 év közötti lakosság esetében 66,9 százalék volt a foglalkoztatottak aránya. Hazánkat egyébként összeurópai viszonylatban Írország követte a szégyenpadon 29,8 százalékkal, majd Bulgária (30,7), Románia (31,8), Szlovákia (31,9) és Horvátország (33). A legjobb számok nem meglepő módon Svédországból (66,2), Luxemburgból (62,5), Finnországból (60,8) és Ausztriából (60,3) érkeztek.

A statisztikák azt mutatják, hogy az „életen át tartó tanulás” lehetősége is jóval alacsonyabb a megváltozott munkaképességűek körében. Ez azt jelenti, hogy míg az EU-ban élő 25 és 64 év közötti lakosság 9,8 százaléka tanult tovább miután lediplomázott vagy más képesítést szerzett, a megváltozott munkaképességűek körében ez az arány 6,9 százalék volt. Magyarországon még rosszabb volt a helyzet, ugyanis a teljes 3,8 százalékhoz képest mindössze 0,8 százalékuk tudott továbbtanulni, amely egyébként éppen javította volna lehetőségeiket a munkaerőpiacon.

Egy számarányban tudta hazánk „leelőzni” az EU átlagát, méghozzá abban a tekintetben, hogy a megváltozott munkaképességű embereket milyen arányban érinti a szegénység kockázata. Erre vonatkozóan 2013-as adatokat közölt az Eurostat. A teljes népesség 29,2 százalékával szemben 38,8 százalék a hazai arány, szemben az uniós 21,4 és 29,9 százalékával.

Szász Péter
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!