Simon Attila rámutatott: a munkáltatók számára fontos feladat lesz, hogy biztosítsák az idősödő alkalmazottak képzését és digitális kompetenciájuk fejlesztését, hiszen az 55-64 éves dolgozók munkában tartása a gazdaság fenntarthatóságának egyik pillére. Ennek a szemléletnek az elterjesztését szolgálja az Európai Munkavédelmi Ügynökség (EU-OSHA) által meghirdetett Egészséges munkahelyek minden életkorban című kampánya is, ami illeszkedik az Európai Munkavédelmi Hét (október 24-28) programjaiba - mondta el.
Ezek a legőrültebb munkák
Szólt arról is, hogy a magyar munkavédelmi hatóságnak át kell állnia a szolgáltató típusú állami szerepvállalásra a jelenlegi porosz típusú ellenőrzési rendszerről. A hatóság nem a bírságok kiszabására helyezi majd a hangsúlyt, hanem elsősorban lehetőséget ad a munkáltatóknak a felmerült problémák kijavítására. A helyettes államtitkár ennek alátámasztására elmondta, hogy óvatos becslések szerint is évente 200 milliárd forint veszteséget szenved el az állam a munkahelyi balesetek, a táppénz miatt.
A rendezvényen kiadott közlemény szerint a 12. Európai Munkavédelmi Hét keretében átadták az Európai Helyes Gyakorlat díjakat, amellyel azokat a munkáltatókat díjazzák, akik a fenntartható munka és az egészséges idősödés ösztönzésére szolgáló innovatív munkavédelmi gyakorlatokat dolgoztak ki.
Simon Attila tájékoztatása szerint két kategóriában értékelték a cégeket. A száznál kevesebb munkavállalót foglalkoztató cégek közül a Eszter Bt., az ennél nagyobb dolgozói létszámmal rendelkezők közül pedig a MAVIR Zrt. kapta meg az Európai Helyes Gyakorlat díjat.
MTI