A magyar befektetésösztönzési és kereskedelemfejlesztési ügynökség közleménye felhívja a figyelmet, hogy Albániában az alapvető infrastruktúra fejlesztése a cél, Bosznia-Hercegovinában és Szerbiában pedig a privatizáció teremthet piacra lépési lehetőséget a hazai vállalkozások számára.
Macedónia esetében a Koszovó felé irányuló - elsősorban alapvető élelmiszerek és mezőgazdasági termékeket érintő - közvetítő kereskedelemben való részvétel, Horvátország és Montenegró esetében pedig a turisztikai befektetések és az ingatlanfejlesztések bizonyulhatnak perspektivikus területeknek.
A térségben politikai instabilitás érezhető, ugyanakkor a gazdaság ettől függetlenül stabilan 5-6 százalékos növekedést mutat, a kockázatok pedig megfelelő haszonfelárral kompenzálhatóak - írja a közlemény.
A helyi jelenlét, a személyes kontaktus a Balkánon nélkülözhetetlen, ezért is szervez idén az ITD Hungary az átlagosnál jóval több eseményt ebben a régióban.
Az ügynökség adatai szerint a magyar tőkekihelyezések értéke a nyugat-balkáni régióban 1998 és 2007. szeptember 31-e között meghaladta a 6,4 milliárd eurót.