Piaci elemzők arra számítottak, hogy a szeptemberi szinten marad a már akkor is hatéves mélypontot jelentő munkanélküliségi ráta.
A mezőgazdasági ágazaton kívüli foglalkoztatottak száma 214 ezerrel nőtt októberben, ez kevesebb az elemzők által várt 231 ezernél és a szeptemberi 256 ezernél.
A minisztérium visszamenőlegesen is módosította számait, javított az augusztusi és szeptemberi statisztikáin. Abban a két hónapban a korábbi méréshez képest 8, illetve 23 ezerrel, azaz összesen 31 ezerrel több foglalkoztatott volt.
A foglalkoztatottak száma októberben már a kilencedik egymást követő hónapban növekedett több mint kétszázezerrel, ami utoljára 1994-ben fordult elő. Idén havi átlagban 229 ezerrel bővült a foglalkoztatottak száma, ami 1999 óta a legnagyobb érték.
A teljes lakosságon belül a munkával rendelkezők vagy a munkát keresők összesített aránya 62,8 százalékra emelkedett a szeptemberi 62,7 százalékról. A foglalkoztatási ráta ötéves csúcspontra, 59,2 százalékra emelkedett.
Az adatok arról tanúskodnak, hogy az amerikai gazdaság ellenáll a globális kereslet lassulásának, és fenntartja az erős növekedési ütemet.
A javuló munkaerőpiaci helyzetkép dacára a bérnövekedés lagymatag maradt, ami azt sugallja, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve aligha siet a kamatemelés megkezdésével.
Az órabérek egy hónap alatt 0,1 százalékkal, 3 centtel 24,57 dollárra emelkedtek, éves összehasonlításban 2 százalékos volt a növekedés. Az utóbbi két évben 1,9 és 2,2 százalék között mozgott az órabérek éves emelkedésének mértéke.
MTI