Az Európai Parlament (EP) szocialista alelnöke, "Katarina Barley által képviselt szélsőséges magatartás megmérgezi az európai együttműködést és aláássa az Európai Parlament tekintélyét, ezért nem maradhat következmények nélkül" - írta Deutsch Tamás, az EP fideszes képviselője Roberta Metsolának, a testület elnökének címzett keddi levelében.
A Fidesz uniós parlamenti delegációjának elnöke Barley "újabb Magyarország-ellenes ámokfutása kapcsán" fordult az EP elnökéhez.
Levelében Deutsch a delegáció tiltakozását fejezte ki amiatt, hogy Katarina Barley német szocialista képviselő a Tageszeitung című német lapnak adott közelmúltbeli interjúban, valamint a The Pioneer portálnak adott nyilatkozatában "több olyan, Magyarországra, illetve a magyar miniszterelnökre nézve becsmérlő és hazug kijelentést tett, amelyek messze túllépnek a civilizált politikai vita és egy európai parlamenti alelnöktől elvárható viselkedés keretein".
Deutsch Tamás szerint
"tűrhetetlen és felháborító, hogy egy politikai közösség parlamentjének alelnöke ilyen módon uszítson a sajtóban a közösség egyik tagja, jelen esetben Magyarország ellen".
"Különösen annak fényében elfogadhatatlan mindez, hogy Barley asszony 2020 szeptemberében Lengyelország és Magyarország pénzügyi kiéheztetésére szólított fel, amelyért a mai napig nem követte meg az érintett országok polgárait" - hívta fel a figyelmet.
Mint írja, volt már rá példa, hogy az Európai Parlament az egyik alelnökének tisztségéből való visszahívását kezdeményezte annak elfogadhatatlan kijelentése miatt.
"Megítélésünk szerint, Katarina Barley viselkedésével átlépte azt a határt, amellyel méltatlanná vált az alelnöki tisztség betöltésére. Elvárjuk, hogy Elnök asszony a Ház méltóságának megőrzése érdekében hozza meg a szükséges intézkedéseket" -
nyomatékosította Deutsch Tamás az MTI híre szerint.
Deutsch Tamás levelében arra nem tért ki, hogy Barley a "pénzügyi kiéheztetést" azzal kapcsolatban említette, hogy az Uniónak a pénzügyi támogatások visszatartása az egyetlen hatékony eszköze a tagállamokat rákényszeríteni arra, hogy az alapvető jogállamisági elveket tiszteletben tartsák.