Közleményben reagált a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) az Állami Számvevőszék (ÁSZ) tegnap körbeküldött közleményére, mely szerint az egyetem gazdálkodása már tíz éve szabálytalan. Az egyetem lemondott vezetése szerint viszont szeptember elsejéig elvégezték az államiból magánegyetemmé alakulással járó, számukra előírt feladatokat, így az egyetemi vagyon átadás-átvételének előkészítését is az állami és a belőle létrejövő magánegyetem között, a folyamat lezárását jelenleg a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő blokkolja.
Az egyetem vezetése tapasztalatból tudja, hogy az ÁSZ nincs tisztában az egyetemek működésével, viszont nincs is szüksége a tények ismeretére. (Mint tudjuk, ez az a szervezet, amelyet becsületsértő, rágalmazó, hitelrontó kijelentéseiért sem lehet perelni, mert az ÁSZ törvény ezt kizárja.) Azt viszont akár tudhatnák is, hogy az átadás-átvételért nem az egyetem lemondási idejüket töltő vezetői felelősek, hanem a működés folytonosságát biztosító kancellár. Ennyit az ÁSZ kijelentéseinek megalapozottságáról
- szól az egyetem lemondott vezetése által kiadott közlemény. Az ÁSZ kedden adott ki közleményt, amiben azt írták, hogy az SZFE belső kontrollrendszere nem biztosította a közpénzekkel való átlátható, szabályszerű, felelős gazdálkodás feltételeit.
A korrupciós veszélyeztetettség elleni védelmet biztosító integritás kontrollrendszer kiépítése továbbra sem történt meg. Az állami vagyon védelme nem volt biztosított és kimutatása sem volt átlátható
- írta az ÁSZ.
Az ügy hátterében természetesen az áll, hogy SZFE hallgatói hónapok óta tiltakoznak az egyetem átalakítása ellen. Az új fenntartó, a Színház- és Filmművészetért Alapítvány Vidnyánszky Attila vezette kuratóriumának távozását követelik, és a múlt héten elfoglalták az egytem egyik épületét. Az egyetem több tanára felmondott, a tanév elkezdése pedig csúszik a nemzetközivé dagadt botrány miatt.