2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az utóbbi napokban az ellenzéki sajtóban és a közösségi médiában is hangsúlyos helyet kapott a fenntarthatósági nemzeti konzultáció, amelyről kiderült, hogy ez nem a kormány kezdeményezése, hanem egy uniós kötelezettség volt.

Finoman szólva sem verte nagydobra a kormány az új Nemzeti Tiszta Fejlődési Stratégia kapcsán indított konzultációt, az ugyanis az ITM gyakorlatilag senki által nem követett Klíma Politika nevű Facebook-oldalára került ki, emellett pedig a kormány oldalán szereplő hírek közé is berotálták, de semmiféle kiemelést nem kapott. Ha néhány elkötelezett környezetvédő nem szúrja ki, és hívja fel a sajtó és a közvélemény figyelmét, akkor vélhetőleg elsikkadt volna a dolog, így viszont nagyon sokan töltötték ki a kérdőívet.

Az ITM közleményében azt írta hétfőn délután, hogy több mint 200 ezren töltötték ki a konzultációt az interneten. Ez annak fényében kimagasló, hogy semmiféle hírverést nem kapott, sőt túlzás nélkül állítható, hogy a kormány igyekezett a szőnyeg alá söpörni a kérdést. Jellemző, hogy a megnövekedett érdeklődés hatására csak vasárnap volt az első hivatalos reakció, de abban csupán azt hangsúlyozták, hogy szó sincs nemzeti konzultációról (ez csak az egyébként is megbízhatatlan médiatermékek újabb fake news-a).

A korábbi nemzeti konzultációkról ugyan rendre megjelentek győzelmi jelentések, amelyekben kimagasló számokat mutattak ki, ezeket viszont időnként az ellenzéki politikusok kétségbe vonták. Ráadásul a korábbi migrációról vagy családtámogatásokról szóló kérdőívek kitöltését óriási kommunikációs kampány kísérte, amelyek költségvetése 10 milliárdos nagyságrendű volt. Így a mostani eredményeket már csak ezért sem érdemes összevetni azokkal.

Az minden esetre látszik, hogy igenis sokak tartják fontos kérdésnek a környezetvédelmet, a fenntarthatóságot, így ezeket a szavazópolgárokat legalább egy ígérettel megpróbálta megnyugtatni a kormány. Az ITM közleménye ugyanis azt hangsúlyozta, hogy „Mindenkinek a véleménye számít, a beérkezett válaszokat a minisztérium kiértékeli, annak eredményeit nyilvánosságra fogjuk hozni. Ezt követően tárgyal majd a kérdésről a kormány. Magyarország kormánya - ahogyan eddig is - a magyar emberek véleményének figyelembevételével fogja meghozni döntését.”

Mi a magunk részéről ehhez csak annyit tennénk hozzá, hogy várjuk az eredményeket és az ezek alapján hozott lépéseket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!