2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Illegális és hamisított növényvédő szerek előállításával és kereskedelmével foglalkozókra csaptak le egy 31 országra kiterjedő, nagyszabású nemzetközi razzia keretében.

Illegális és hamisított növényvédő szerek előállításával és kereskedelmével foglalkozókra csaptak le egy 31 országra kiterjedő, nagyszabású nemzetközi razzia keretében, tíz embert őrizetbe vettek, 1150 tonna engedélyezetlen növényvédő szert lefoglaltak, és bezártak egy ilyenek gyártásával foglalkozó üzemet

- közölte az Európai Unió rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) kedden.

1150 tonna engedélyezetlen növényvédő szert foglaltak le.
1150 tonna engedélyezetlen növényvédő szert foglaltak le.

A hágai székhelyű uniós szervezet tájékoztatása szerint a január 25. és április 25. között tartott Silver Axe művelet - amelyben több EU-szervezet is részt vett - a kikötőkre, a repülőterekre és a szárazföldi határátkelőhelyekre összpontosított.

A hatóságok immár az online piactereket is figyelemmel kísérték, az online vásárolt termékek átvételéhez megadott kiszállítási címek felkeresése számos felderítéséhez vezetett - közölték.

Az Euorpol arra hívta fel a figyelmet, hogy növekszik a hamisított növényvédő szerek behozatala mellett az illegális vegyi anyagok gyártása is az Európai Unióban. A nem engedélyezett összetevőket csak az előállítás végső szakaszában használják fel, majd a szereket ismert márkák nevével címkézik fel, mielőtt a feketepiaccon értékesítik őket - írták.

Közölték: a hatóságok az illegális növényvédő szerek, gyomirtó szerek, rovarölő szerek és gombaölő szerek kereskedelmének növekedését főként Európa déli országaiban és a Fekete-tenger térségében észlelték. Noha a Törökországból származó illegális növényvédő szerek behozatala erősödött, Kína továbbra is az első számú származási ország - írták.

Az uniós tagállamok között a műveletben részt vett Ausztria, Belgium, Bulgária, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Szlovákia és Szlovénia. Bekapcsolódtak unión kívüli országok is: Brazília, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kolumbia, Norvégia és Ukrajna.

Ez volt hetedik Silver Axe, a korábbiak során 4921 tonna illegális növényvédő szert foglaltak le az illetékes hatóságok - tették hozzá.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!