2p

Nem kaviárra.

Az önkéntes nyugdíjpénztárak adatai szerint januárban csaknem 13 milliárd forint kifizetési igény érkezett 5064 pénztártagtól az ingatlancélú szolgáltatások keretében – közölte az önkéntes nyugdíjpénztárak adatai alapján a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az MTI-vel. Az MNB kimutatása szerint a benyújtott kérelmek több mint felét jelzáloghitelek előtörlesztésére és végtörlesztésére fordítják.

A beérkezett igénylések száma a teljes önkéntes nyugdíjpénztári taglétszám mintegy fél százalékát teszi ki. Az ingatlancélú felhasználásra vonatkozó igények összesen 12,7 milliárd forintot tettek ki, amely az önkéntes nyugdíjpénztárak 2024. szeptember 30-i fedezeti tartalékának 0,6 százaléka volt. Az egy főre jutó átlagos összeg 2,5 millió forint.

Januárban már négy önkéntes nyugdíjpénztár teljesített kifizetést, összesen 369 millió forint értékben, ami az összes igényelt összeg 2,9 százaléka.

Az MNB összesítése szerint a leggyakoribb igénylési cél a jelzáloghitel elő- és végtörlesztése volt (2473 igénylés, 6,6 milliárd forint). Emellett sokan fordították a pénzt lakás- és házfelújításra, korszerűsítésre (1536 igénylés, 1,4 milliárd forint), valamint ingatlanvásárlásra (3,4 milliárd forint).

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!