5p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A bérszámfejtés rendkívül kritikus terület minden vállalatnál, hiszen egy apró hiba is komoly anyagi és erkölcsi következménnyel járhat, ugyanakkor nehéz megfelelni az állandóan változó és összetett jogszabályoknak. Cikkünkben 10+1 tippet gyűjtöttünk össze ahhoz, hogy valóban megfelelő szoftvert válasszunk.

1. Tisztázzuk elvárásainkat!

Ahhoz, hogy a szoftver teljes mértékben megfeleljen a vállalat igényeinek, fel kell térképezni, szükség van-e például a több telephelyen történő online számfejtésre, vagy vannak-e speciális munkakörök, illetve munkarendek a vállalatnál. Az ilyen speciális igényeknek ugyanis nem minden szoftver felel meg, egyes programok csak az alapvető adminisztrációra képesek.

2. Kérjük ki a felhasználók véleményét!

A döntésnél ne csak a pénzügyi szempontokat vegyük figyelembe, hanem kérdezzük meg azon munkatársakat is, akik előre láthatóan használni fogják a programot. A bérszámfejtők például jelezhetik, milyen tapasztalatokat szereztek az egyes programokkal kapcsolatban, az IT-s szakemberek pedig a technológiai háttérre vagy a szükséges fejlesztésekre vonatkozóan tudnak véleményt nyilvánítani. A vezetők szempontjairól se feledkezzünk meg: milyen kimutatásokat, döntés előkészítő anyagokat várnak el, és összeállíthatók-e az ehhez szükséges lekérdezések a szoftverből.

3. Ügyeljünk a jogszabálykövetésre!

A bérszámfejtés jogi szabályozása rendkívül gyorsan változik, ezért fontos, hogy a fejlesztő gyakori programfrissítésekkel biztosítsa a szoftver naprakészségét. Érdemes megnézni, hogy a szerződésben milyen garanciákat vállal a szoftver fejlesztője a jogszabálykövetésre. A NEXON humánügyviteli szoftverfejlesztő és szolgáltató például évente 10-15 frissítést biztosít a programokhoz, amelyek így garantáltan megfelelnek az aktuális előírásoknak.

4. Ellenőrizzük az adatok biztonságát!

A bérszámfejtő program rendkívül érzékeny személyes adatokat tartalmaz. Ezért érdemes olyan megoldást választani, amelyben több szintű jogosultságok állíthatók be. Így minden felhasználó csak a munkájához szükséges információkhoz férhet hozzá, valamint az adatok módosítását is csak az arra kijelölt személyek végezhetik.

5. Törekedjünk teljes lefedettségre!

A szoftver akkor tudja hatékonyan támogatni a bérszámfejtést, ha a bérügyvitel valamennyi területét képes kezelni. A terület hatékonyságát javítja, ha a program rendelkezik bér- és munkaügy, OEP ellátások, havi e-bevallás, vezetői információs és cafeteria modullal.

6. Válasszunk integrált HR rendszert!

Nagyban növelheti a vállalat hatékonyságát egy integrált humánügyviteli program. Ennek részeként a bérszámfejtő szoftver összekapcsolható a HR többi területét támogató megoldásokkal (például a személyügyi vagy a munkaidő-nyilvántartó programmal), így egyetlen adatbázisra van szükség, amelyben az információk mindig napra készen tárolhatók. Ha jelenleg nem is alkalmazunk más HR szoftvert, a későbbiekben még szükségünk lehet rá, így érdemes eleve olyan megoldást választani, amely könnyen integrálható vállalatirányítási és humánügyviteli rendszerekkel.

7. Nézzük meg a riportokat!

Fontos, hogy még a választás előtt megvizsgáljuk, az adott program használata valóban hatékony segítséget jelent-e a vállalatnak. Alapvető elvárás, hogy a programból könnyen és rugalmasan legyenek lekérdezhetők olyan kimutatások, amelyek révén elemezhető a vállalat teljesítménye.

8. Ellenőrizzük a fejlesztő referenciáit!

Érdemes olyan fejlesztő termékét választani, amely mind a HR, mind a szoftverfejlesztés területén nagy tapasztalattal rendelkezik. A NEXON szoftvereivel például 3000 ügyfelénél 1 millió munkavállaló bérét számfejtik. A széleskörű ügyfélbázis azt mutatja, hogy a program nemcsak megfelel az előírásoknak, de könnyen használható és rugalmasan alakítható is egyben.

9. Kérjünk felelősségvállalást!

A vállalat érdekei azt diktálják, hogy amennyiben a szoftver mégsem működik megfelelően, és emiatt hiba csúszik a bérszámfejtésbe, az esetleges következményekért a fejlesztő viselje a felelősséget. Válasszunk olyan partnert, amely rendelkezik felelősségbiztosítással.

10. Válasszunk korszerű megoldást!

Amennyiben új szoftvert vezetünk be, törekedjünk arra, hogy az a lehető legkorszerűbb és az új HR trendeknek is megfelelő program legyen. Így elkerülhetjük, hogy rövid időn belül váltanunk kelljen. Az új megoldásokra példa lehet a webes önkiszolgáló rendszer, amelyben a dolgozók maguk is bevonhatók a személyügyi munkába.

+1. Igényeljünk terméktámogatást!

Bármennyire jó megoldást választunk, előfordulhat, hogy a bevezetés után is szükség van a fejlesztő segítségére. Ezért mindenképpen nézzük meg, milyen terméktámogatás tartozik a programhoz! A legjobb szolgáltatók 24/7-es rendelkezésre állást biztosítanak, és az ügyfélszolgálaton naprakész ismeretekkel rendelkező szakemberek dolgoznak.

A NEXON most rendkívüli egyedi kedvezményeket biztosít a nexONBÉR bérügyviteli rendszer árából. Kérjen árajánlatot!

(x)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!