3p

Az Új Széchenyi Terv keretében, egymilliárd forint támogatással 20 ezer négyzetméteres csarnok épült a tengelykapcsolók gyártásával foglalkozó LuK Savaria Kft.-nél; a bokrétaünnepséget kedden tartották a szombathelyi cégnél.

Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár köszöntőjében kiemelte: a járműipar, a járműgyártás meghatározó jelentőségű iparággá fejlődött az elmúlt időszakban. Példaként említette, hogy a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően jelenleg a világon minden negyedik új autót a LuK-csoport által gyártott kuplunggal szerelnek fel.

Ha egy piacvezető cég ilyen komoly fejlesztést valósít meg a vasi megyeszékhelyen, az azt jelenti, hogy fantáziát és lehetőséget lát mind a szakember-ellátottságban, mind az adózási és egyéb környezetben. Követni fogják példájukat azok a vállalkozások is, amelyek most még csak tervezik a magyarországi befektetést, beruházást - hangsúlyozta az államtitkár.

Reining Michael, a szombathelyi LuK Savaria Kft. ügyvezető igazgatója az ünnepségen arról beszélt, hogy a cég történetében ez az eddigi legnagyobb beruházás. A termelő és a logisztikai terület 75 ezer négyzetméterrel bővül, ami "világos elismerést és elkötelezettséget" jelent Szombathely és Magyarország felé. Az új üzemcsarnokban olyan alkatrészeket gyártanak, amelyeket a cég használ fel a későbbi összeszerelés során, így a gyártási folyamat a nyersanyagtól a késztermékig egyre inkább teljessé válik Szombathelyen.

A 3,7 milliárd forint összköltséggel épülő üzemcsarnokban korszerű technológiával működő gépeket, köztük egy 630 tonnás automata présgépet telepítenek. A sajtolóüzem mellett a hőkezelés berendezései, valamint a szerszámgyártás is helyet kap az új üzemcsarnokban, de lehetőség lesz új technológiák bevezetésére is. A fejlesztésnek köszönhetően az év végéig 200-zal tudják bővíteni a dolgozói létszámot, 2014 év végéig, pedig további 500 új munkahelyet hoznak létre.

Reining Michael megjegyezte: nagy kihívás a cégnek, hogy olyan dolgozókat találjon, akik alkalmasak az új gépek működtetésére, azonban a szakképzés számára is kihívást jelent, hogy a dolgozókat felkészítsék a feladatokra.

Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP), Szombathely polgármestere elmondta: a város életében az egyik kitörési pont a gazdasági fejlesztés, a minőségi új munkahelyek létrehozása. Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP), a Vas Megyei Közgyűlés elnöke az MTI kérdésére elmondta: minden új munkahely létrehozása fontos a megye számára, de a munkahelyek megtartása csak úgy lehetséges, ha folyamatos a háttérképzés. Vasban a szakmunkásképzéstől az egyetemi szintig integrált szakképzési rendszer jött létre, ennek kialakításához a kormány több mint 1 milliárd 600 millió forinttal járult hozzá. A programba bevonták a legtöbb munkaerőt foglalkoztató cégeket is, és az igények alapján alakították át a szakképzési rendszert.

A LuK 1997-ben kezdte meg működését a szombathelyi Claudius Ipari és Innovációs Parkban. Főbb tevékenységi köre a tengelykapcsolók, a tengelykapcsoló-rendszer alkatrészeinek gyártása. A cég termékeit a BMV, Audi, Ford, Fiat, Peugeot, Mercedes, Isuzu, Opel és Hyundai autókba építik be. A cég árbevétele tavaly elérte a 460 millió eurót.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!