Alapszakos hallgatói körében végzett széleskörű felmérést a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) Diplomás Pályakövetési Rendszere keretében, hogy feltérképezze hallgatói munkavállalási szokásait.
A hallgatók 49 százaléka vállal munkát már a tanulmányai alatt. A dolgozó tanulók 72 százalékának munkája tanulmányterületéhez, illetve az ahhoz tartozó szakterületekhez kapcsolódik; 18 százalékuk a tanultaktól eltérő szakterületen helyezkedik el, 10 százalék pedig egyéb munkát végez.
A dolgozó hallgatók felét állandó jellegű, határozatlan idejű szerződés keretében foglalkoztatják, 31 százalékuk diákmunka vagy gyakornoki munka keretében dolgozik, 9 százalék meghatározott időtartamú szerződéssel, 8 százalék alkalmi, időszakos megbízással, 2 százalék pedig megbízással vállal munkát.
A hallgatókat a diploma megszerzésére nem csak a magas várható jövedelem és a vezetői pozíció, hanem a külföldi munkavállalás lehetősége, valamint a szakmai és az intellektuális fejlődés is motiválja. A kutatásban részt vett BGF-es válaszadók 42 százalék tervezi, hogy a diploma megszerzése után külföldön vállal munkát. 39 százalékuk még nem döntött a kérdésben, és csupán 19 százalékuk nem tervez külföldi munkavállalást. Külföldi munkatapasztalattal a hallgatók 15 százaléka rendelkezik.
mfor.hu