Régi Sándor, a Facespeaker csoport adottságkutató munkatársa szerint az arcelemzés évezredes tapasztalatokra épülő eljárás, amelyre főleg azok jelentkeznek, akik alaposabban meg szeretnék ismerni magukat. A módszert alkalmazták már többször állásinterjúk során is, főképp olyan pozíciók esetében, ahol a megbízhatóság és a személyes tulajdonságok kulcsfontosságúak.
Az arcolvasás önmagában nem elegendő egy álláskereső teljes megismeréséhez, azonban kiegészítő információkat nyújthat az önéletrajzokból és pszichológiai vizsgálatokból leszűrt következtetésekhez. A módszer alkalmazásához szükséges egy szemből és egy profilból készült kép is, ami egyesekben visszatetszést kelt, ugyanis a bűnügyi nyilvántartásbavétel fílingjét kelti.
A frenológiával foglalkozó szakembertől a Világgazdaság megtudta: a pálya és az iskolaválasztás előtt álló fiataloknak is segíthet a módszer. Akik nem biztosak abban, hogy jól döntöttek-e, ilyen vizsgálattal megbizonyosodhatnak: kiszemelt életútjukhoz a megfelelő adottságokkal rendelkeznek-e.
Menedzsment Fórum