2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A gazdaság és a munkaerőpiac változásához igazodó képzések támogatására a Társadalmi Megújulás Operatív Programban (TÁMOP) eddig összesen 1418 projekt részesült mintegy 75 milliárd forint támogatásban, melyből mintegy 24 milliárd forintot előlegként, és további 42 milliárd forintot számla alapján már kifizettek az Európai Szociális Alapból.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) adatai szerint  2007 óta eddig  1.111 projekt lezárását is elfogadták.

Tavaly az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) képzési pályázatai a kis- és középvállalkozások munkahelyi oktatását támogatták, továbbá segítették a határon átnyúló együttműködést a szakképzés és felnőttképzés területén, az érdekképviseleti szervezetek kapacitásainak fejlesztését, és az önfoglalkoztatást.

Az NFÜ összesítése szerint 2012-ben az Új Széchenyi Terv keretében már benyújtotta pályázatát az idegennyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztése kiemelt konstrukcióban a nevesített konzorciumvezető Wekerle Sándor Alapkezelő, amely a faladatot az NT Nemzetközi Technológiai Nonprofit Közhasznú Kft.-vel közösen látja el. Az "Újra tanulok" nevet viselő ugyancsak kiemelt projektre a javaslatok benyújtási határideje márciusban lejárt.

Az ügynökség tájékoztatása szerint a szakképzés és felnőttképzés minőségének és tartalmának fejlesztésére április 19-éig lehet javaslatokat beadni. A munka és a magánélet összehangolását segítő helyi kezdeményezések támogatására, valamint a rugalmasságot növelő helyi, innovatív kezdeményezésekre, továbbá a vállalati és intézményi napközbeni kisgyermek-ellátási szolgáltatások létrehozására, a rugalmas munkahelyekre a pályázatokat május elseje és június elseje között lehet benyújtani.

Az NFÜ közlése szerint az Új Széchenyi Tervben ugyancsak május elsejétől lehet az idén pályázni a 21 milliárd forint kerettel rendelkező munkahelyi képzések támogatására, az eddigieknél kedvezőbb feltételekkel. Számításuk szerint nagy érdeklődés várható a közép-magyarországi régióban, és a nagyvállalatok körében, továbbá újdonságnak számít, hogy nincs területi korlátozás, így a budapesti és Pest megyei székhellyel, telephellyel rendelkező vállalatok is pályázhatnak.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!