A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) adatai szerint 2007 óta eddig 1.111 projekt lezárását is elfogadták.
Tavaly az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) képzési pályázatai a kis- és középvállalkozások munkahelyi oktatását támogatták, továbbá segítették a határon átnyúló együttműködést a szakképzés és felnőttképzés területén, az érdekképviseleti szervezetek kapacitásainak fejlesztését, és az önfoglalkoztatást.
Az NFÜ összesítése szerint 2012-ben az Új Széchenyi Terv keretében már benyújtotta pályázatát az idegennyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztése kiemelt konstrukcióban a nevesített konzorciumvezető Wekerle Sándor Alapkezelő, amely a faladatot az NT Nemzetközi Technológiai Nonprofit Közhasznú Kft.-vel közösen látja el. Az "Újra tanulok" nevet viselő ugyancsak kiemelt projektre a javaslatok benyújtási határideje márciusban lejárt.
Az ügynökség tájékoztatása szerint a szakképzés és felnőttképzés minőségének és tartalmának fejlesztésére április 19-éig lehet javaslatokat beadni. A munka és a magánélet összehangolását segítő helyi kezdeményezések támogatására, valamint a rugalmasságot növelő helyi, innovatív kezdeményezésekre, továbbá a vállalati és intézményi napközbeni kisgyermek-ellátási szolgáltatások létrehozására, a rugalmas munkahelyekre a pályázatokat május elseje és június elseje között lehet benyújtani.
Az NFÜ közlése szerint az Új Széchenyi Tervben ugyancsak május elsejétől lehet az idén pályázni a 21 milliárd forint kerettel rendelkező munkahelyi képzések támogatására, az eddigieknél kedvezőbb feltételekkel. Számításuk szerint nagy érdeklődés várható a közép-magyarországi régióban, és a nagyvállalatok körében, továbbá újdonságnak számít, hogy nincs területi korlátozás, így a budapesti és Pest megyei székhellyel, telephellyel rendelkező vállalatok is pályázhatnak.
MTI