Persányi Miklós, az állatkert főigazgatója a megállapodás aláírását követően az MTI-nek elmondta: olyan foglalkoztatási programokat is indítanak, amelyek keretében romákat tudnak alkalmazni. Megjegyezte, hogy a fővárosi intézményben roma származású diplomás emberek is dolgoznak, míg a vállalkozói alkalmazottak mintegy 10 százaléka tartozik a kisebbségi közösséghez.
Hozzátette: bár már megszűntek az egy-két forintos belépőjegyek, mégis biztosították, hogy a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok kedvezményesen látogathassák gazdag állat- és növénygyűjteményüket. Ezentúl kiemelt projekt lesz számukra, hogy szegény, főként roma gyermekeket tudjanak fogadni.
Makai István, az FCÖ elnöke közölte, hogy az első százfős csoport már október elején látogatást tesz a fővárosi állatkertben, a lehetőséget általános iskolákban és óvodákban is meghirdetik.
A roma vezető a foglalkoztatási lehetőségre utalva megjegyezte: "nagy kincs" az is, ha a mai gazdasági helyzetben egy családból valaki munkához juthat, a segélyezési rendszerben való "konzerválódás" sem a társadalomnak, sem a cigányságnak nem jó, és ez nem is lehet megoldás a szegénység csökkentésére.
Az állatkerti látogatásokra főleg olyan gyermekeket toboroznak, akik még soha nem jártak az intézményben.
MTI/Menedzsment Fórum