1p

A külföldi munkavállalás lassítja a vezetők előrelépését a munkahelyi ranglétrán.

Egy tengerentúli munkatapasztalattal nem rendelkező amerikai vezérigazgató két évvel hamarabb éri el a legfelsőbb szintű munkát, mint az, aki külföldön is dolgozott - mondta el Monica Hamori, a madridi IE Business School professzora, aki munkatársaival az S&P 500-as indexbe tartozó vállalatok, továbbá a Financial Times Europe indexben szereplő cégek vezetőinek pályafutását tanulmányozta.

A tapasztalataink azt mutatják, hamarabb jut előre a ranglétrán az, aki a cégközpontban dolgozik, mint az, aki külföldön kap beosztást - fűzte hozzá. A külföldi részleg a perifériát, a hatalomtól való távolságot jelenti.

Egy átlagos vezérigazgató a munkába állás kezdetéhez képest 24,8 év múlva jut el a csúcsra, míg a nemzetközi tapasztalattal rendelkezőknek ez 1,96 évvel tovább tart. Csak egy-két évre menjen az ember külföldre dolgozni, amikor fiatal, és ne váltson céget, amikor hazamegy - tanácsolja Hamori.

Magyar menedzserekről szóló karreirhíreket az mfor.hu Egyről kettőre rovatában talál. 

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!