3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Minden munkaköri csoportban jellemző az idegen nyelvek ismerete, de több mint két nyelven jellemzően csak a felsővezetők beszélnek – derül ki abból a felmérésből, amit a Dint Nyelviskola készített. A kutatásban 35 vállalat vett részt, és ezen cégek a 2002. évi helyzetét tárja fel.

A kutatásban résztvevő vállalatok 41%-a hazai vállalat (állami, magyar magán-, vagy önkormányzati tulajdonú), 48%-a pedig külföldi tulajdonú vállalat (vegyes- vagy 100%-os külföldi tulajdonú vállalat). A 100%-os külföldi tulajdonú vállalatok képviselik a populáció 37%-át.

A vizsgált vállalatok közül a legtöbben a Kereskedelem (42%) és a Szolgáltatás (32%) szektorába tartoznak. Nehézipar (11%), Pénzügyi szervezetek (5%), Könnyűipar (5%) az ezt követő sorrend. A vállalatok 52%-a 1-50 fő közötti létszámot foglalkoztat, 14%-uk 51-200 dolgozóval rendelkezik, 19 %-uk 201-500 főt foglalkoztat, 10%-uk 501-1000 főt, míg 5 %-uk 1001-5000 főt.

A válaszadó szervezetek 100 %-a úgy véli, hogy szükség van nyelvismeretre a felsővezetők körében. A menedzserek körében szintén 100%-ban, a szakértők körében 67%-ban, az értékesítők körében 65%-ban, az irodai alkalmazottak körében 68 %-ban tartották fontosnak idegen nyelvek ismeretét a résztvevő szervezetek.

Az idegen nyelvek között az angol nyelv fontossága magasan a többi idegen nyelv felett áll. A szervezetek 60%-a vélte úgy, hogy a német nyelv fontos számára, és viszonylag magas értéknek számít az orosz nyelv 20 %-os értéke.

A felmérés fontosabb következtetései:

  • A szervezetek 100%-a fontosnak tartotta az idegen nyelvek ismeretét a felsővezetők és menedzserek körében


  • A felsővezetők és menedzserek jellemzően több idegen nyelvet is ismernek.


  • Az angol és utána a német nyelv ismerete a legfontosabb a szervezeteknél. Az angol nyelv egyeduralma szélsőségesen kimutatható.


  • A beszédkészség a legégetőbb, a beszédértés pedig a legkevésbé jellemző probléma a nyelvtudásban.


  • A kiválasztás során a nyelvtudás kulcsfontosságú. A nyelvtudás ellenőrzése többnyire elbeszélgetés alapján történik és kevésbé jellemző a nyelvvizsga bizonyítvány elfogadása nyelvtudásként.


  • A válaszadó szervezetek 42%-ánál folyik szervezett formában nyelvoktatás, jellemzően egyéni és csoportos tanfolyam formájában.


  • Az alternatív nyelvtanulási formák közül a külföldi nyelvoktatást tartják a legtöbben hatékony oktatási formának.


  • A nyelviskolák kiválasztásánál elsőrendű szempontnak bizonyult az oktatás minősége, bár közvetlenül utána a második helyen az ár szerepel mint kiválasztási szempont.




LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!