3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Azoknál a cégeknél, ahol nem okoz a munka és a család kapcsolódása mindennapos lemondást és harcot családon és vállalaton belül egyaránt, nyugodt munkavégzési légkör és magasabb termelékenység alakul ki.

A szabadságolás és a munkahelyi közösséget kialakító közös rendezvények, kirándulások, sportnapok szervezése a negyedik szempont. A szabadságolási terv kialakításánál például számít, hogy a különböző életkorú gyerekes családanyáknál, apáknál figyelembe veszi-e a humán vezető a nevelési intézmények (óvoda, iskola) nyári szüneteit, vagy akár a szülői értekezletek időpontját.

Az utolsó mérlegelési szempont a vállalati gyermekintézmények fenntartása vagy a vállalati hozzájárulás mértéke az iskoláztatáshoz. A benyújtott pályázatokat az SzCsM képviselőiből, a társkiíró kamarákból, a Nőképviseleti Titkárság szakreferenseiből, valamint a Család + Munka civil munkacsoport szakértőiből álló bizottság bírálja el 2001 májusában. Nyertes pályázatot négy kategóriában hirdetnek. Külön csoportban a költségvetési és civil szervezeteknél, valamint három kategóriában a gazdálkodó szervezeteknél, elkülönítve a kis-, közép- és nagyvállalati pályázókat. A 2000. évi első kiírásra 49 pályázat érkezett be: a költségvetési szervek 40%-ban, a versenyszféra 60%-ban képviseltette magát. Mivel alapvetően a család és a munka összekötésének szándékát díjazzák a kurátorok, így számos különdíjat is kiosztottak. Tavaly a fővárosiak és a vidékiek egyformán sikeresek voltak.

Borbély Tibor

Díjazása: első helyekért 300 ezer Ft, üdülési csekk, második-harmadik helyekért 200 ezer-200 ezer Ft, üdülési csekk, valamint a "Családbarát Munkahely 2001" hivatalos logó egy éven keresztüli használata.
Az elbírálás egyszerre érvényesülő ötös szempontrendszere:
1. munkaidő flexibilitása, atipikus foglalkoztatás;
2. munkavállalóra szabott továbbképzés;
3. a gyesen, gyeden lévőkkel való kapcsolattartás;
4. szabadságolás és a munkahelyi közösségkovácsoló rendezvények;
5. gyermekintézmények fenntartása, vagy hozzájárulás az iskoláztatáshoz.


A pályázati űrlap és a tájékoztató anyag beszerezhető: 1051 Budapest, Roosevelt tér 7-8. III. emelet SzCsM Nőképviseleti Titkárságán. Tel.: 312-2008, fax: 312-5260 vagy [email protected].
Ügyintéző: Svastics Carmen.
A pályázati kiírás megjelent: a Szociális és Munkavédelmi közlöny 2001. február 21-ei különszámában (XLV. évfolyam, 2. szám/I. kötet, 350. oldal) vagy www.szcsm.gov.hu.
A pályázat benyújtási határideje: 2001. április 20.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!