A válság kapcsán rengeteg tanulmány, elemzés látott napvilágot. Több szakértő emlékeztet ezekben arra, hogy várhatóan azon cégek és országok fognak leginkább megerősödni a régióban, amelyek képesek megragadni a válságban rejlő lehetőséget: átalakítják, megreformálják elavult rendszereiket, szervezeteiket és folyamataikat; hozamuk és nyereségességük fenntartása érdekében új üzleti modelleket és költségstruktúrákat alakítanak ki. Vajon hogyan birkóztak meg ezzel a kihívással a cégek? Milyen hatást gyakorolt a válság a vállalatok mindennapjaira? A CompLex Kiadó 2009. november 26-án, csütörtökön megrendezésre kerülő konferenciáján, melynek címe „Élet a válság után – hatások, következmények, megoldások”, ezekre a kérdésekre igyekeznek az előadók választ adni.

Az első előadó, Dr. Török Györgyi (szakközgazdász, okleveles nemzetközi adószakértő, a FAL-CON CONSULTING Kft. adópartnere) a 2010-es adó- és járulékváltozásokat mutatja be. A megszorítások a válság közvetlen, nem pozitív, ám szükségszerű következményei. A szabályok ismerete a cégek, illetve azok HR-esei számára nélkülözhetetlenek.
A kellemes – Ramada Resort Aquaworld Budapest által biztosított – helyszínen elfogyasztott ebéd után már kellemesebb témák felé evezhetnek a részvevők. Bakos Réka, a magyarországi Legjobb Munkahely Felmérés projektvezetője (Hewitt Humán Tanácsadó Kft.) „A motiváció hullámvasútja” című előadásában a válság egy igen érdekes aspektusát elemzi: az utóbbi év próbára tette a dolgozók elkötelezettségét, és újraértelmezte a dolgozói motiváció fogalmát. Hogyan lehet helyrehozni vagy éppen kiaknázni ezeket a hatásokat? Az előadás a 2009-es Legjobb Munkahely Felmérésen alapul majd.
Ezt követően, továbbra is a motivációra és a tehetségekre fókuszálva, Tompa Nadja (vezető tanácsadó, Hewitt Humán Tanácsadó Kft) tart előadást: a Magyarországon 20 000 fiatal diák és munkavállaló megkérdezésével végzett kutatásra alapozva hasznos tanácsokkal, trükkökkel és tippekkel szolgál azon vállalatoknak, akik fontosnak tartják a legjobb munkatársak megszerzését, megtartását és motiválását. A résztvevők adatokat és információkat kaphatnak a fiatal tehetségek szemszögéből a magyar munkaadókról, a munkahelyválasztás mozgatórugóiról.
A nap harmadik egységeként, az eddigi HR-munkaügyi konferenciákhoz képest formabontó jelleggel, Kovács Titusz (szervezetfejlesztési tanácsadó, minősített coach, HR People Development Leader) „Van élet a válság után – amin mi magunk változtattunk és eredményt hozott” címmel, interaktív workshop-ot tart. Ennek keretében a résztvevők megoszthatják egymással tapasztalataikat, elemzésre kerülhet, ki milyen folyamatokon változtatott, milyen új megoldásokat keresett és az milyen eredményt hozott a cég számára. Így minden résztvevő az elhangzottak szintetizálásával és alkalmazható tudással távozik.
A rendezvényről további információt a CompLex Kiadó honlapján olvashatnak. (x)