2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Úgy tűnik, nem elég egy cég, vagy egy márka internetes nevét bejegyeztetni, meg is kell tudni védeni azt. A legismertebb cégeknek, hírességeknek egyre több fejtörést okoz a webcímek eltérítése.

Úgy tűnik, nem elég egy cég, vagy egy márka internetes nevét bejegyeztetni, meg is kell tudni védeni azt. A legismertebb cégeknek, hírességeknek egyre több fejtörést okoz a webcímek eltérítése.

Nemrégiben még gyakran lehetett olyan cégekről olvasni, melyek "elfelejtették" idejében bejegyeztetni internetes címüket és mire észbe kaptak, csak kisebb vagyonért vásárolhatták meg azt a szemfüles domainnév kereskedőktől. A legismertebb cégek nevét ma már nem könnyű megszerezni, számosan próbálkoznak viszont a "néveltérítés" más módszereivel. A leggyakrabban alkalmazott trükk a hasonló hangzású, vagy a szándékosan "betűhibás" címek bejegyzése. Az eredeti név tulajdonosának nagy károkat okozhatnak az ilyen oldalakon elhelyezett tartalmak. (A leggyakrabban ezek az eltérítő címek valamelyik versenytárs honlapjára, vagy egy pornó oldalra mutatnak.)

A weblapok eltérítése olyan probléma, melynek kezelésére a hagyományos marketing gépezet általában nem képes. Ennek a piaci űrnek a kitöltésére máris megszülettek azok az "internetes testőrök" melyek védelmet kínálnak a nevek, márkák jogos tulajdonosai számára.

Közülük való az idén februárban alakult My-Reputation.com, mely nemrég nyilvánosságra hozta a rosszindulatú manipulációnak kitett 100 legismertebb cég nevét. Kutatásaik szerint például a British Airways website látogatóinak egy részét egy diszkont repülőjegyeket árusító webhelyre térítették, a Prudential pénzügyi szolgáltatásai helyett sokan egy (illegális) on-line játékkaszinóba jutottak, a Hitachi oldalait keresők közül pedig számosan egy náci honalapon landoltak. A cég szakértői szerint különösen veszélyesek a zenész-sztárok nevével visszaélő nem hivatalos oldalak. Az ezeken forgalmazott illegális hanghordozók értéke a múlt évben elérte a 180.000 dollárt.

A magukat tanácsadóként meghatározó "testőrök" a veszélyforrások feltárása után általában a bűnösök meggyőzésével próbálkoznak, de nem riadnak el a megfelelő fórumokon való hivatalos fellépéstől sem.

Bár tudomásunk szerint a néveltérítés durvább eseteire Magyarországon eddig nem került sor, sokan emlékeznek a www.westel900.hu cím eltérítésére, vagy az "altavizsla" cím különféle variációira.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!