A KASZ a közleményben emlékeztet: mára már egy sem maradt az Electro World áruházakból, és a sorra bezáró üzletek miatt megszűntek a munkahelyek. Eltűnt a cég vezérigazgatója, a dolgozók fizetés és végkielégítés nélkül maradtak, de a munkaviszony megszüntetésének keretei is rendezetlenek - hangsúlyozza az érdekképviselet.
Hozzáfűzi: idén februárban kéthavi türelmi időt kért a cég vezetése a béremelésre, de ez azóta sem történt meg. A fizetés késve, és – banki átutalás helyett – készpénzben érkezett. A dolgozók emellett fél éve nem kapják meg – a szerződésükben egyébként szereplő – étkezési utalványt sem, sőt, minden alkalmazott béréből levonták a szakszervezeti díjat, ami máig nem érkezett meg az érdekképviselet számlájára - jegyzi meg a KASZ.
A fennálló helyzetet súlyosbítja, hogy a cég nem hajlandó kiadni a munkaviszonnyal kapcsolatos iratokat, ami nélkülözhetetlen egyrészt az elhelyezkedéshez, másrészt a munkanélküli segélyre bejelentkezéshez. A KASZ kiemeli, hogy utóbbi esetben különösen sürgős az iratok megléte, "hiszen aki most nem jelentkezik a segélyre, szeptembertől lényegesen rosszabb feltételekkel teheti meg".
Az érdekképviselet hangsúlyozza, hogy a rendelkezésére álló valamennyi jogi eszközt megmozgatja annak érdekében, hogy az Electro World munkavállalói megkapják a törvényes javadalmazásukat és a munkaviszony megszűnését igazoló dokumentumaikat. Emellett minden segítséget megad a munkavállalóknak ahhoz, hogy megindítsák a felszámolási eljárást a cég ellen.
Az Electro World Kft. februárban kért csővédelmet, de a Fővárosi
Bíróság illetékesség hiányában elutasította ezt. A társaság a döntést megfellebbezte az ítélőtáblánál. A kft. már március végén ideiglenes fizetési moratórium alatt állt, ami Nagy Károly András, az Electro World cégcsoport vezetőjének akkori közlése szerint a csődvédelmet megelőző lépés.
A NAV július 11-én tartott házkutatást az Electro World központjában, az egyik bűnügyi portál értesülése szerint azért, mert a cégcsoportnál több százmilliós adócsalás gyanúja merült fel.
MTI