A céget a jelenlegi tulajdonos 2009 májusában vásárolta meg a londoni tőzsdén jegyzett Dixons Group International-től, amely az utolsó lezárt üzleti évét 3,75 Milliárd forint veszteséggel zárta (Az új tulajdonos egy év alatt 3 Milliárd forinttal tudta az operatív veszteséget csökkenteni). A múltbéli veszteségek egyik okát az új tulajdonosi kör a 2009-2010-es évben már kigyomlálta; Csehországból hazánkba tették át a beszerzés központját, így 2011-re a 100 százalék külföldi helyett csaknem 100 százalékban hazai beszállítókkal dolgoznak. A negatív gazdasági eredményért azonban egy másik tényező is felelős; a régi áruházak rossz bérleti kondíciója. A múltbéli kedvezőtlen feltételekkel megkötött bérleti szerződéseknek, valamint a túlméretezett 5500-6000 m2-es áruházaknak köszönhetően lehetetlen versenyképes áron profitot termelni, sőt még a működési költségeket is esélytelen ezen körülmények között kigazdálkodni.
A budakalászi áruház éves bérleti díja átlagosan két és félszerese volt a hasonló méretű és adottságú EW-áruházaknak, így a bérbeadóval történt többszöri eredménytelen tárgyalásokat követően hozta meg a társaság ezen döntését, amely elengedhetetlen volt a fennmaradó áruházak pénzügyi növekedésének biztosításához. A bérleti szerződést az Electro World Magyarország mondta fel, de még 2011-ben tervezik a környéken új áruház megnyitását, amellyel ki tudják szolgálni a vásárlói igényeket.
Még az idei évben igyekeznek az előző tulajdonos által előnytelenül megkötött további bérleti szerződéseket is újratárgyalni. Reményeik szerint a többi bérbeadóval sikerül racionalizálni a szerződési feltételeket. Amennyiben ez nem történik meg, úgy a veszteséges működésre ítélt egységeket szintén be fogják zárni, és a közelükben új, nyereségesen működtethető áruházakat nyitnak majd. A társaság célja a nullszaldós működés elérése, ehhez pedig minden egységének külön-külön is el kell tudnia érni legalább ezt a gazdasági eredményt.
mfor.hu