Gonda Tibor, a megyeszékhely városfejlesztésért felelős alpolgármestere elmondta: a befektetési portfólióban a legbiztosabb az a 30-35 milliárd forint értékű infrastrukturális fejlesztés, amelyről már önkormányzati döntés is született. A városi közlekedési és kulturális beruházások az önkormányzat szerint további 30-35 milliárd forint tőkét vonzanak majd Pécsre, a teljes portfólió értéke 2010-ig elérheti a 70 milliárd forintot. Jelenleg kilenc előkészített programot kínálnak a befektetőknek, ám ezek számát folyamatosan bővítenék.
Három- és ötcsillagos szállodák építésére három helyszínt ajánlanak: a belvárost, a kulturális negyedet, valamint a vásárvárost. Lehetőségeit tekintve ezek közül is kiemelkedik a patinás Nick-udvarban megvalósítható fejlesztés, amelynek immár nemcsak kiviteli tervei készültek el, hanem a jogerős építési engedély is rendelkezésre áll. A mintegy hárommilliárd forint értékű program a város tulajdonában levő 1800 négyzetméternyi területen, a történelmi belváros szívében valósulhat meg.
Ugyancsak különböző turisztikai beruházások megvalósítására alkalmas az az Ágoston téri, kétezer négyzetméteres épület is, amely alig négyszáz méterre van a város főterétől. A portfólióban szerepel a város egyik jelképének számító, 25 emeletes Magas ház is. A több mint 17 ezer négyzetméteres, majdnem 80 méter magas épület gyakorlatilag multifunkciós. Többek között irodák, kollégium, sőt luxuslakások is kialakíthatóak benne.
Értékesíteni tervezik a várostól mindössze kilenc kilométerre lévő pécs-pogányi repülőteret is, amelynek fejlesztésére az elmúlt években több milliárd forintot költöttek. Többek között megépült egy 1500 méter hosszú és 31 méter széles aszfaltozott kifutópálya, egy új utasforgalmi terminál, és a légibázisnak már korszerű navigációs berendezései is vannak, számol be a Napi Gazdaság.