A kormányzati oldal ekkor azt indítványozta, hogy a törvényjavaslat egy alacsonyabb értékkel kerüljön az Országgyűlés elé, az alkut pedig folytassák. Ha sikerül megegyezni egy magasabb értékről, akkor annak módosító indítvány révén próbáljanak meg érvényt szerezni.
A szakszervezetek ezt a megoldást hevesen bírálták. Hangsúlyozták: egyebek között az alacsony bírság miatt nem lehet érvényt szerezni a munkavállalóknak igen fontos munkaügyi jogszabályoknak.
A munkaadói oldal ekkor mérlegelve, hogy több más tételnél számára kedvező változatot fogadtak el a partnerek, késznek mutatkozott a kompromisszumra, és jóváhagyta a kormányzati oldal által a vita korábbi részében javasolt 2, illetve 6 millió forintos határértéket. Az egyezség érdekében ezt a szakszervezetek is elfogadták. A kompromisszum vállalásánál a munkáltatói érdekképviseletek egyebek között figyelembe vették azt is, hogy a kormányzati oldal a szakszervezetekkel együtt visszavonta a munkaügyi bírság telephelyenként történő kivetésére vonatkozó igényét.
A munkaügyi bírság emelésére vonatkozó régi igény így az OÉT egyetértésével teljesülhet. Kölcsönös kompromisszumok vállalásával a kormányzati oldalnak és a szociális partnereknek végül hosszú idő után sikerült megegyezniük ebben az eddig komoly vitát kiváltó kérdésben is.
Kétszeresére nőhet jövőre a munkaügyi bírság
Feltételezhetően kétszeresére nő jövőre a munkaügyi bírság összege, mivel az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) a közelmúltban a kormányzati oldal és a szociális partnerek megegyezett az erre irányuló törvénymódosítási javaslatról.