Nem a munkától, hanem a munka helyétől, pontosabban a vállalattól fordulnak el egyre inkább a nyugat-európai fiatalok. Kevesebb mint negyedük érzi úgy, hogy kész elkötelezni magát a nagyvállalati életben.
A francia Ipsos közvéleménykutató intézet felmérése szerint a karrierépítés mellett az életminőség is egyre fontosabb szempont a fiataloknak. Ugyanakkor a vállalatok nem készültek fel arra, hogy az új jelenséget megfelelően kezeljék. A vezető pozícióban lévők megdöbbenéssel fogadták az eredményeket. Az AFP által idézett egyik vezető az eredményeket kommentálva elmondta: olyan nemzedékhez tartozom, amelynek tagjai azért léptek egy szervezet kötelékébe, hogy ott csináljanak karriert. Ennek tagjai nem gondoltak arra, hogy a munkaadónak határokat szabjanak.
Ma viszont ezt teszik a fiatalok. Elkötelezik magukat a munkába, de hatalmat kívánnak ahhoz, hogy mást is tehessenek, mint szolgálni a vállalatot. Nem a munka értéke kérdőjeleződik meg, hanem a vállalaté. De nem csak a fiatalok tartják nehéz ügynek a munkahelyet, hanem a dolgozók jelentős része. Az Ipsos Opinion által készített felmérés szerint tízből heten úgy látják, hogy a munkahelyi fejlődés fő akadálya a magánélet. Tízből hat viszont azt mondja: nincs olyan érzése, hogy a szakmai és a magánélet között kell valamilyen választást tennie.
Kapcsolódó anyag
Hogyan oldjuk fel a karrier-család ellentétet?
Kevésbé elkötelezettek a cégek iránt az európai fiatalok
Nem a munkától, hanem a vállalattól fordulnak el egyre inkább a nyugat-európai fiatalok. Kevesebb mint negyedük hajlandó elkötelezni magát a nagyvállalat iránt.