1p

A kiégés fogalma már az ötvenes években megjelent a munkapszichológiában. A kiégés, vagy burnout akkor következik be, ha hosszú időn keresztül nagyobb terhelésnek vagyunk kitéve, mint amennyivel meg tudunk birkózni.

Van megoldás

A kiégés ellen is lehet védekezni. A legfontosabb, hogy megtanuljuk a konkrét stresszhelyzeteket kezelni, és így kivédeni, megelőzni a tünetek megjelenését. Mindazok, akik fokozott pszichés nyomásnak vannak kitéve munkájuk során, érdemes fizikai és pszichológiai állóképességük javítására gondot fordítaniuk.


A legfontosabb tanács, hogy szakítsunk időt a pihenésre, a teljes kikapcsolódásra. A legveszélyesebb a szervezetünkre, ha hétvégét is munkával töltjük. A hétközi munkaidő nem okoz súlyosabb problémákat, de ha hétvégén is pszichésen túlfeszített állapotban vagyunk, az előbb-utóbb komoly fizikai-lelki problémák kialakulásához vezet.


Felhasznált irodalom: Riskó Ágnes: A test, a lélek és a daganat. Bevezetés az onkopszichológiába. Animula, Budapest, 1999

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!