2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A hazai készülékek felső kategóriás szegmensét célozza meg a Fagor Hungária Kft. 2006-tól bevezetendő új márkája, a De Dietrich, írja a Világgazdaság.

A cég, mely a francia Brandt csoporthoz tartozik exkluzív beépíthető háztartási gépeket értékesít, melyek közül jövőre elsőként a pirolitikus elektromos sütőket és az indukciós elektromos üvegkerámia főzőlapokat forgalmazza a magyarországi leányvállalat.

A magyarországi fehérárupiacnak értékben mintegy öt százalékát képviselik a több száz ezer forintos felső kategóriás termékek. Ebbe a körbe tartozik a német Miele, amely csak ebben a szegmensben forgalmazza készülékeit, továbbá az Electrolux AEG márkája, de idesorolja Ariston márkáját az Indesit cég, illetve egyes termékeit a Bosch Siemens.

A Fagor 1995 óta van jelen a hazai piacon, 1997-ben alakult át képviseletből kereskedelmi leányvállalattá. A cég éves forgalma ötmilliárd forint körül alakul, főbb termékcsoportjaiban - mosógép, beépíthető termékek - ott van a piac meghatározó cégei között. Ugyan a fehérárupiac idén másfél évtizede nem látott mélypontra zuhant a vállalat bizakodó, s többek közt a felső kategóriás piacra lépésben látja a kiutat. Ez a vevői csoport lakberendezővel terveztet és konyhastúdióból szerzi be az eszközöket, így a jó márkák minden híresztelés ellenére talpon tudnak maradni, számol be a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!