1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Európai Bizottság szerint lassan mérséklődik a férfi és női foglalkoztatottsági arány közötti különbség a 25 tagországot számláló unióban, viszont a fizetések terén továbbra sincs számottevő változás.

A foglalkoztatottak arányát tekintve hét év alatt 19,6-ról 15,8 százalékosra csökkent a dolgozó férfiak és nők aránya közötti eltérés a 25-64 éves korcsoportban, amelyen belül a férfiak 70,9 százaléka, a nők 55,1 százaléka dolgozik.

Ugyanakkor a férfiak keresete átlagban 15 százalékkal nagyobb, míg 1998-ban átlagban 17 százalékkal kerestek többet a nőknél, tehát igen szerény a javulás ezen a téren.

A bizottság szerint a félszáz vezető európai uniós vállalatnál a legfelső vezetők között a nők aránya mindössze 10 százalék.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!