Az álláskeresők számának csökkentéséhez jelentősen hozzájárultak a régióban elindított munkahelymegőrző programok - hangsúlyozta a szaktárca államtitkára a válság kezeléséről tartott sajtótájékoztatón. Simon Gábor előzőleg találkozott a barcsi kistérség polgármestereivel, vállalkozások vezetőivel, s tájékozódott a térség foglalkoztatás-politikai helyzetéről.
Az államtitkár közlése szerint a Foglalkoztatási és Szociális Hivatalhoz a régióból 226 támogatási igényt nyújtottak be, eddig 73-at bíráltak el, s támogattak csaknem félmilliárd forint értékben, megtartva ezzel 2300 ember munkahelyét. További 2800 munkahelyet sikerült megőrizni az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány munkahelymegőrző programja révén, 630 millió forintos segítséggel - tette hozzá Simon Gábor.
A régiót érintő munkahelyteremtő támogatásokról szólva elmondta: 27 vállalkozás 205 új munkahelyhez 200 millió forint támogatást kapott. Simon Gábor az Út a munkához programról szólva hangsúlyozta: "az első visszajelzések egyértelműen pozitívak voltak az országból, s igaz ez Barcs térségére is".
Brebán Valéria, a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója közölte: a barcsi kistérség az ország 33, a dél-dunántúli régió 8 leghátrányosabb helyzetű kistérségének egyike. A térség munkaerő-piaci helyzetéről elmondta: a válság nem okozott jelentős visszaesést és április óta - az önkormányzatok közmunkaprogramjának köszönhetően - valamelyest javult a foglalkoztatás, ám az állástalanok aránya jelenleg is igen magas, 27 százalékos, ami az országos átlag kétszerese.
Feigli Ferenc (MSZP), Barcs polgármestere jelezte: az év második felében a barcsi kistérség 1,8 millió forint pályázati támogatásra számíthat, amelyet a turizmus kivételével például a gazdaság, az oktatás, a szociális ellátás fejlesztésére, foglalkoztatásra fordíthatnak.