2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nem szívesen vetjük bele magunkat a munka tengerébe rögtön az ünnepi szünet után, azonban a szakértők szerint ez lehetne a kulcsa a boldogságnak – írja a BBC.

A munka örömet okoz

A svédországi Göteborgi Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, mi teszi az embereket boldoggá miután visszatérnek az ünnepi szünidőből a munkahelyükre. Arra a következtetésre jutottak, hogy egy bizonyos cél elérésén dolgozni több örömöt okoz, mint maga a vágyálom elérése.

A Göteborg-csapat több száz interjút készített a világ minden tájegységén dolgozó emberekkel, hogy megtalálja mi okozza a beteljesülést számukra. Azt állítják: nyerni a lottón vagy elérni egy célt a munkahelyen átmeneti boldogságot okoz, ami gyorsan elillan.

A kutatás vezetője szerint a legfontosabb, hogy a dolgozó aktív maradjon. "A felmérésünkből kiderül, hogy a legtöbb élvezetet azok az emberek élték meg, akik tevékenyek voltak. Csábító lehet a homokos tengerparton nyújtózkodni, de a semmittevés egy idő után élvezhetetlenné válik" - mondta.

A kutatás egyik professzora hozzátette: a feszített tempójú munka csak akkor boldogít, ha a feladat illeszkedik a munkaerő adottságaihoz. "Ellenkező esetben demoralizálja a dolgozót" - tette hozzá. Ugyanakkor a szoros kapcsolat a családdal, egyházzal vagy barátokkal is jó védelmet nyújt az ünnepek utáni letargia ellen.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!