Ezzel a magyar főváros került (Ljubljanát nem számítva) a legkedvezőbb helyre az új EU-tagállamok között, igaz, csak orrhosszal előzve meg a közvetlenül mögé rangsorolt Prágát, de messze lekörözve Varsót vagy Moszkvát.
A lista nem csupán az egyes metropolisokban a külföldi menedzserek számára jellemzően elérhető jövedelmet veszi figyelembe, hanem olyan, az életminőséget alapvetően befolyásoló tényezőket is, mint például a környezetszennyezés mértéke, a klíma, az infrastruktúra állapota, az egészségügyi vagy oktatási szolgáltatások elérhetősége és minősége, a személyes biztonság, a helyi társadalomba való beilleszkedés lehetősége vagy a belpolitikai feszültségek mértéke.
Az így összeállított ranglista az ECA International szerint azzal a céllal készül, hogy segítségével a cégek meghatározhassák, kitelepített munkatársaiknak hol mekkora „kárpótlást” kell fizetniük a külhoni élet által okozott kellemetlenségekért.
Budapest még előrébb került volna, ha nem kap viszonylag gyenge pontszámokat a személyes biztonság és az idegen nyelvek használata terén – közölte Josephine Wooley, az ECA International kommunikációs osztályának munkatársa.
A magyar főváros legnagyobb erősségei közé tartozik az Európa többi részéről való elérhetőség, a kozmopolita környezet és a külföldiek számára könnyen elérhető, megfelelő színvonalú lakhatás biztosítása. Varsóval szemben Budapest előnye leginkább az egészségügyi szolgáltatásokban és a személyes biztonság terén tapintható ki – mondta el a Világgazdaságnak Wooley.