A csoporthoz tartozó magyarországi cégek révén az E.ON Magyarország vezető energiaszolgáltatója. A működéshez kapcsolódó kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) január és szeptember között csoportszinten 10,357 milliárd euró volt, 2 százalékkal emelkedett a tavalyihoz viszonyítva. Az E.ON kamat-, adófizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredménye (EBIT) ugyanakkor egy százalékkal csökkent, 7,658 milliárd euró volt.
A társaság bevétele éves szinten 2 százalékkal 59,259 milliárd euróra csökkent a január-szeptember közötti időszakban.
Az idei harmadik negyedévben a társaság adózott eredménye 1,80 milliárd euró volt, meghaladva a DowJonesnak nyilatkozó 15 elemző előrejelzéseinek 768 millió eurós átlagát. A bevétel 16,74 milliárd euró volt július és szeptember között, 13 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakában elért 19,25 milliárd eurótól. Az elemzők 17,29 milliárd euróra számítottak. A visszaesés a gazdasági válság közepette csökkenő energiaárak és kereslet következménye - írta a DowJones.
Az E.ON magyar leányvállalatai csak éves adatokat tesznek közzé. A müncheni központú csoport szerdai beszámolójában a magyarországi cégekről mindössze annyi derül ki, hogy a közép-európai térség keleti felében (Central Europe East) elért EBIT idén január és szeptember között a tavalyihoz képest 27 millió euróval 281 millió euróra csökkent, és az E.ON Gas Romania csoportmérlegbeli szerepeltetésének pozitív hatását teljesen elvitte a kisebb haszon Magyarországon, a térség általános gazdasági visszaesése és a valutaárfolyamok negatív hatása. A beszámoló másik magyar vonatkozású megállapítása az, hogy a gázágazatban készpénzforgalmi szempontból pozitív tényező volt az E.ON Földgáz Storage tároló-hasznosítási tevékenysége.
MTI/Menedzsment Fórum