2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Míg a kínai Huawei a korábbi évhez képest növekvő nyereséggel zárta az elmúlt évet, a ZTE veszteséget volt kénytelen elkönyvelni - derül ki a vállalatok jelentéseiből.

A világ második legnagyobb telekommunikációs felszerelésgyártójaként számon tartott Huawei nettó profitja 33 százalékkal nőtt a 2011-es adatokhoz képest. Ez azt jelenti, hogy egész év során a cég mintegy 15,4 milliárd jüan (539 milliárd forint) nyereségre tett szert, miközben forgalma 8 százalékkal 220,2 milliárd jüanra (7,7 ezer milliárd forint) nőtt. A jó eredményeket elsősorban új telekommunikációs projektjeivel és okostelefonjainak növekvő eladásával magyarázza a vállalat.

A Huawei jövőt illetően is optimista, a következő évekre is forgalmának és profitjának növekedését jósolja. Ahogy Meng Cseng-fej, a vállalat alapítójának lánya az egyelőre nem auditált eredmények közlésekor fogalmazott, jövőre a forgalom 10-12 százalékos bővülésére számítanak.

A Huawei után a második legnagyobb kínai telekommunikációs felszereléseket gyártó cég, a ZTE vasárnap a hongkongi tőzsdén közzétett közleménye szerint 2012-ben az előzetes becslések alapján mintegy 2,5-2,9 milliárd jüanos (87,5 milliárd - 101,5 milliárd forint) nettó veszteséget valószínűsít. A rossz eredményért elsősorban az exportpiacok szűkülés és a világgazdasági válság következtében visszaeső bevételnövekedés okolható, ugyanígy a mobiltelefonok árának csökkenése is rosszul érintette a céget.

Az első negyedévben már nyereséget vár a cég, ahogyan a Morgan Stanley is ezt valószínűsítette legutóbbi jelentésében.

A két kínai távközlési céget tavaly az amerikai képviselőház titkosszolgálati bizottsága nemzetbiztonsági kockázatnak nyilvánította, annak ellenére, hogy - mint utóbb kiderült - semmilyen konkrét kémtevékenységre utaló bizonyítékot nem tudtak felmutatni. A vállalatok ezután máshol is heves kereszttűzbe kerültek: Ausztráliában, Kanadában és az Egyesült Királyságban is vizsgálták a kínai kormányhoz fűződő  kapcsolataikat.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!