2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hiába nagy az orosz medve, a dél-koreai gazdaságot csak méretével tudja egy picit megszorongatni.

Az mfor.hu gazdasági vb-jén az orosz-dél-koreai összecsapás megmutatja, hogy nem minden a méret, nem lehet mindent a nagy gazdasági potenciállal elintézni. Tény, hogy az orosz csapat több mint 2,5 milliárd dolláros vásárlóerő paritáson mért GDP-je rögtön szétszedi a koreai védelmet és megszerzi az első gólt, de többnek ezen a mérkőzésen már nem örülhetnek. Ugyanis Dél-Korea sem mondható éppen szegény országnak, ráadásul a nemzeti össztermék is kevesesebb ember között oszlik el, így a csapat hamar egyenlít. Dél-Korea egy főre eső GDP-je majdnem kétszerese az orosznak, és látható, hogy a high-tech iparra épülő gazdasága stabil, kiszámítható növekedési potenciált jelent az ázsiai országnak.

Pontosan a gazdasági növekedés az, amellyel a csapat átveszi a vezetést. Ez ugyanis több mint kétszerese annak, amit Putyinék energiahordozókon alapuló gazdasága produkálni tudott. Az orosz csapatmorálnak nem tesz jót, hogy a koreai játékosok lényegében minden támadásukat ügyes összjátékkal verik vissza, még a védekezés során bevetett nem túl etikus játéktechnikák ellenére is egyre nagyobb helyzetek alakulnak ellenfelüknél. Bár az orosz 5,8 százalékos munkanélküliség egyáltalán nem mondható rossznak, a koreaiak még ennél is jobb eredményekkel büszkélkedhetnek. Ezzel 3-1 lesz az állás, és még csak most lett vége az első félidőnek.

Bár a szünet után az orosz szurkolók arra számítanak, hogy csapatuk összeszedi magát, a pénz olyan mértékben romlik, amely tényleg esélytelenné teszi őket a dél-korai árak stabilitásához képest. Putyin igazán dühös lehet, hiszen milliárdnyi néző előtt verte tönkre őket egy olyan csapat, amelynek értéke alig több mint negyede a sajátjuknak.

A zöld gyepen Oroszország-Dél-Korea: 1:1