Az ügyben több gazdasági és politikai szakértő is megszólalt az elmúlt időszakban. A Bloomberg által közölt összefoglaló szerint mindenki meg van elégedve a Grasso által végzett munkával, és elismerik a tőzsde fejlesztéséért tett lépéseit. Általános vélemény ugyanakkor, hogy a tőzsde a gazdaság szimbóluma, így az ott vezető pozíciót betöltőkre fokozottan figyel a társadalom. Éppen ezért példaértékűek azok az üzenetek, amelyek onnan származnak. Noha több megkérdezett szakértő vélte úgy, hogy a tőzsde által eldöntött fizetési csomag jogilag nem kifogásolható - ennek némileg ellentmond a SEC vizsgálata -, komoly erkölcsi kérdéseket vet fel.
A tőzsdének még jobban ügyelnie kellene azon szabályok betartására, amelyet az ott jegyzett cégektől megkövetelnek. Nem kérdéses, hogy Grasso munkája megér évi ötmillió dollárt, de ezt nem egy alárendelt emberekből álló grémiumnak, hanem egy független társaságnak kellett volna eldönteni - vélekedett egy megszólaló. A skandalumot feloldandó a tőzsdeelnök szerdán kötött új egyezséget a börzével, mely szerint a 140 milliós jövedelmi csomagot 48 millióval csökkentik. Ez némileg csökkenti az eset élét - mondta egy elemző -, ugyanakkor a bizalom helyreállításához bizonyos idő kell.
Kapcsolódó anyagok
Álomfizetést akar? Legyen tőzsdeelnök!
Negyvennyolcmillióval csökkentik a fizetését
Össztűz alatt az álomfizetés
Továbbra is központi téma a New York Stock Exchange első emberének Richard Grassonak fizetendő 140 millió dolláros jövedelmi csomag.