2p

A brit menedzserek kétharmada úgy gondolja, a felsőfokú végzettség elvesztette korábbi értékét, derül ki egy felmérésből. A szakemberek szerint ugyanakkor a hazai helyzet sem kedvezőbb.

A brit menedzserek kétharmada úgy gondolja, a felsőfokú végzettség elvesztette korábbi értékét, derül ki egy felmérésből.

A megkérdezettek 67 százaléka szerint 1997-hez képest jócskán veszített presztizséből a diploma, és már korántsem jelent akkora pozitívumot a karrierépítésben, mint korábban.

A kutatásba az azt készítő Spring Personnel, a Spring Group részlege 850 különböző területen dolgozó menedzsert vont be. Mark Ingram, a cég vezérigazgatója szerint ez az eredmény is azt mutatja, hogy a felsőfokú végzettség ma már nem jelent automatikus belépést a munkaerőpiac jobb pozícióiba.

Az üzleti élet magasabb posztjain ma már elengedhetetlenek a kitűnő interperszonális készségek, a munkatapasztalat, amit csak az 'élet egyetemén' lehet megtanulni.

A szakértő szerint a brit munkaerőpiacon azokkal a fiatalokkal szemben, akik valamely elit intézményben kiegészítő képzettséget, elsősorban MBA-végzettséget szereztek, esélytelenek mindazok, akik csak egy egyetemi diplomát tudnak felmutatni.

Magyarországon hasonló tendencia figyelhető meg, elég csak a tavaly ősszel nyilvánosságra hozott felmérési eredményekre gondolni, mely szerint a munkanélküliek 15 százaléka rendelkezik főiskolai vagy egyetemi végzettséggel. Igazi kitörési lehetőséget az MBA-diploma nyújt már itthon is.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!