A döntés csaknem négyhónapnyi tárgyalás és háromnapnyi tanácskozás után született meg. A Wal-Mart nyilatkozatban közölte, hogy fellebbezni fog. "Egyáltalán nem értünk egyet a bíróság döntésével" - mondta el a társaság ügyvédje. Hozzátette, hogy a társaság valóban nem mindig biztosította az ebédszüneteket, amikor az ezt szabályozó 2001-es törvény hatályba lépett, de ma már száz százalékosan alkalmazzák a szabályt - írja a Yahoo hírportálja.

A világ legnagyobb kiskereskedelmi hálózatára mostanában igencsak rájár a rúd, egy korábbi felmérés szerint például az amerikaiak több mint fele kifejezetten
károsnak tartja a cégetaz országra nézve. A felmérésből kiderül, hogy a válaszadók egyharmada "nagyon aggódik" amiatt, hogy a társaság túl erős gazdasági erőt képvisel az Egyesült Államokban, egyötödük viszont azt állította, hogy "egyáltalán nem aggódik". Másik egyharmad szerint a cég monopolhelyzetben van, ennél többen (35 százalék) állítják viszont az ellenkezőjét - írta korábban az mfor.hu.
A mamutvállalatot ezeken kívül is több komolyabb kritika érte az utóbbi hónapokban. Többek között egy nagy tömegeket érintő diszkriminációs ügyben is vádolták, felmerült ugyanis a gyanú, hogy a társaság a férfiakat előnyben részesíti a nőkkel szemben a vállalati juttatások terén és az előléptetésnél.
A céget azzal is vádolják, hogy hátrányosan megkülönbözteti segítséggel élő és nyugdíjas korú dolgozóit is. Erre reagálva a társaság alkalmazotti egészségügyi és szociális támogatási programot indított be azt remélve, hogy ezzel vevőket csalogathat magához a roppant fontos ünnepi időszakban.