3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egy kedden nyilvánosságra hozott jelentés szerint az egyébként is "olcsó" generika (utángyártott) gyógyszerek árát további nyomás alá helyezi a kínai eredetű gyógyszerek áradata, mivel egyre több, a távol-keleti országból származó gyógyszeripari készítmény kap forgalmazási engedélyt a főbb nemzetközi piacokon.

Az IMS Health Inc. gyógyszeripari információs társaság jelentése rámutat, hogy az amerikai gyógyszeripari felügyelet, az U.S. Food and Drug Administration (FDA) által a nevirapine AIDS-gyógyszer kínai generika változatára kiadott forgalmazási engedély új korszakot nyitott meg. Kína már jelenleg is a legnagyobb "aktív gyógyszeripari alapanyag" (active pharmaceutical ingredient, API) gyártónak számít a világon, de a késztermékek terén még nem rendelkezik jelentős exporttal. Ez már nem sokáig lesz így.

A Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. Ltd. tavaly júliusban megkapta az engedélyt az FDA-tól a nevirapine generika forgalmazására az Egyesült Államokban amint a Boehringer Ingelheim szabadalma lejár 2012-ben. Az IMS legalább tíz további kínai vállalatról tud, amelyek engedélyeztetni kívánják saját generika termékeiket. Ezek közül néhány akár már az idén is piacra kerülhet. Következésképpen tovább fokozódhat a verseny a már jelenleg is a csökkenő árakkal küszködő generikus gyógyszerpiacon.

"A piaci siker biztosítása érdekében a kínai vállalatok minden bizonnyal alákínálnak majd a jelenlegi áraknak" - írja az IMS évi rendes "Intelligence.360" piaci jelentésében. "A kínai értékesítési stratégia tovább hajtja majd lefelé az árakat, amelynek messzemenő következményei lesznek a kutató-fejlesztő vállalatokra és a nemzetközi generika-gyártókra nézve."

A kínai generika gyártói hasonló módon jelennek meg a nemzetközi piacon, mint annak idején az indiai cégek, például a Ranbaxy Laboratories Ltd., amely maga is API-beszállítóként kezdte, majd egy évtizeddel később átállt késztermékek gyártására. Az IMS szerint a kínai vállalatok az indiai cégek piaci pozíciójának megrendítésére törekszenek, megcélozva a főbb piacokat, az Egyesült Államokat, Európát és a feltörekvő régiókat.

A kínai generika-ipar előtt azonban még nehezen leküzdhető akadályként tornyosul a minőség terén meglévő rossz híre. A kínai alapanyagból gyártott heparin szerrel kapcsolatban nemrégiben felmerült biztonsági problémák miatt folt esett a kínai gyógyszeripar hírnevén. "Az indiai gyógyszeripar felemelkedését jóval kevesebb negatív sajtónyilvánosság kísérte... és ez az a pont, ahol eldőlhet a piaci siker vagy a bukás" - írja az IMS tanulmánya.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!